Нацкомфінпослуг назвала ймовірного адміністратора Фонду гарантування страхових виплат

Нацкомфінпослуг назвала ймовірного адміністратора Фонду гарантування страхових виплат

Адміністратором регулятор передбачив ФГВФО

Нацкомфінпослуг назвала ймовірного адміністратора Фонду гарантування страхових виплат
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) може стати адміністратором Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, передає Інтерфакс-Україна.

Така норма закріплена в законопроекті про внесення змін до деяких законів України щодо створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, оприлюдненому на сайті Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).

Згідно з документом, цей законопроект також регулює відносини між Фондом, банками, страховими компаніями, що спеціалізуються на страхуванні життя, Нацкоміфнуслуг і НБУ. Визначаються повноваження Фонду щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків і страхових компаній, яким анулювали ліцензію, а також їх ліквідацію.

Крім того, наголошується, що основними завданнями Фонду, зокрема, є введення реєстру його учасників, акумулювання коштів, інвестування їх в цінні папери України, організація заходів по здійсненню виплат.

Фонд підзвітний Верховній Раді України, Кабінету міністрів, НБУ і Нацкомфінпослуг і щорічно складає звіт.

Адміністративна рада Фонду складається з семи осіб, термін повноважень – 4 роки. По одному представнику від Кабміну та профільного комітету Верховної Ради, по два від НБУ, Нацкомфінуслуг і керівник-розпорядник Фонду.

Учасниками Фонду є банки страхові компанії. Участь у Фонді є обов'язковою.

Джерелом формування коштів Фонду від страхових компаній, зокрема, є початковий, спеціальний і регулярні збори. Мінімальний обсяг коштів, крім державних цінних паперів, не може бути менше 0,5% суми гарантованих виплат за договорами страхування життя в межах граничної суми з урахуванням суми платежів які мають надійти протягом поточного кварталу.
Нагадаємо: регулятор днями анонсував можливість надання Фонду зазначених прав.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті