ФГВФО може стати адміністратором Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя

ФГВФО може стати адміністратором Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя

Нацкомфінпослуг затвердила відповідний законопроект на засіданні 15 січня

ФГВФО може стати адміністратором Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) може стати адміністратор Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, передає Інтерфакс-Україна.

Така норма закріплена в законопроекті про внесення змін до деяких законів України щодо створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, затвердженому на засіданні Нацкомфінпослуг 15 січня.

Згідно з документом, цей законопроект також регулює відносини між Фондом, банками, страховими компаніями, що спеціалізуються на страхуванні життя, Нацкоміфнуслуг і НБУ. Визначаються повноваження Фонду щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків і страхових компаній, яким анулювали ліцензію, а також їх ліквідацію.

Крім того, наголошується, що основними завданнями Фонду, зокрема, є введення реєстру його учасників, акумулювання коштів, інвестування їх в цінні папери України, організація заходів по здійсненню виплат.

Фонд підзвітний Верховній Раді України, Кабінету міністрів, НБУ і Нацкомфінпослуг і щорічно складає звіт.

Адміністративна рада Фонду складається з 7 осіб, термін повноважень – 4 роки. По одному представнику від Кабміну та профільного комітету Верховної Ради, по два від НБУ, Нацкомфінуслуг і керівник-розпорядник Фонду.

Учасниками Фонду є банки страхові компанії. Участь у Фонді є обов'язковою.

Джерелом формування коштів Фонду від страхових компаній, зокрема, є початковий, спеціальний і регулярні збори. Мінімальний обсяг коштів, крім державних цінних паперів, не може бути менше 0,5% суми гарантованих виплат за договорами страхування життя в межах граничної суми з урахуванням суми платежів які мають надійти протягом поточного кварталу.

Про нюанси медичного страхування читайте у матеріалах Mind «Ціна здоров'я: що відбувається з індивідуальним медичним страхуванням в Україні» та «Ми обираємо, нас обирають: як працює медичне страхування для корпоративних клієнтів».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло