Ілон Маск і благодійність: куди підприємець витрачає свої $23 млрд

Ілон Маск і благодійність: куди підприємець витрачає свої $23 млрд

Журналісти дослідили документацію фонду, заснованого Маском, за всі роки його існування

Ілон Маск і благодійність: куди підприємець витрачає свої $23 млрд
фото Texas A&M University

Журналісти The Guardian вивчили документи фонду Musk Foundation, заснованого американським підприємцем Ілоном Маском, і з'ясували, на що глава Tesla і SpaceX витрачає свої статки, які, за останніми даними, складають $23 млрд.

Фонд Musk Foundation існує вже 15 років, за цей час він виділив $54 млн на різні проекти, в тому числі на благодійність. Однак сам Ілон Маск публічно майже не згадує про свою благодійну діяльність.

Журналісти дослідили документи організації, подані до Податкового управління США в період з 2001 по середину 2017 року, і виявили, куди витрачаються гроші фонду.

Спочатку Ілон Маск робив невеликі пожертвування навчальним закладам у ПАР і США, де він здобував освіту. Також надавав підтримку дитячим лікарням, освітнім організаціям і космічним об'єднанням.

Пізніше фонд виділяв гроші на встановлення сонячних панелей сім'ям, які зазнали втрат після вибуху нафтової платформи Deepwater Horizon в 2010-му і землетрусу в Фукусімі в 2011 році.

Також Маск підтримав свого брата – Кімбала Маска, переказавши майже півмільйона доларів його компанії Big Green, яка займається прогресивним напрямком вертикальних ферм і міського фермерства.

Маск інвестував і в інші проекти, пов'язані з його родиною. Наприклад, виділив $100 тисяч школі для обдарованих дітей в Лос-Анджелесі, в якій навчалися його сини. Зараз вони навчаються в Ad Astra – експериментальній установі, заснованій самим бізнесменом.

У 2012 році глава Tesla пітримав ініціативу «Клятва дарування», яка передбачає що 50% свого багатства слід віддати на благодійність. Також до ініціативи приєдналися до Уоррен Баффет, Білл Гейтс, Майкла Блумберг та ін.

Після цього Маск став частіше жертвувати гроші і вибирати все більш екстравагантні проекти. Зокрема, вклав кошти в Зал слави рок-н-ролу і Фонд поліції Лос-Анджелеса.

Також $75 тисяч отримала група активістів з Лос-Анджелеса, які вимагали вирішити проблему з пробками на одній з ділянок траси I-405. Саме по ній Маск добирався з дому в офіс SpaceX і назад.

Цікаво, що під враженням боротьби з пробками підприємець створив проект Boring Company і побудував перший тунель для руху автомобілів під землею.

Бізнесмен також переказав $10 тисяч організації, яка розробляє терапію на основі марихуани. На ці гроші організація побудувала арт-об'єкт на фестивалі Burning Man, який потім спалила в рамках акції в 2013 році.

Однак найбільше грошей Ілон Маск віддав на боротьбу з, на його думку, головною загрозою майбутнього – безконтрольним штучним інтелектом. Його створення Маск порівнює з «викликом демона». У 2015 він виділив $1 млрд на створення лабораторії OpenAI, однак ці гроші він виділив особисто, а не через фонд.

Окрім благодійності Маск не забуває і про свої захоплення. Він володіє нерухомістю на суму $70 млн в околицях Лос-Анджелеса, а також купує дорогі антикварні автомобілі – наприклад, Ford Model T і Jaguar E-Type Series 1 Roadster. Глава Tesla також купив за $920 тисяч підводну машину Lotus Esprit з фільму про Джеймса Бонда.

За матеріалами HighTech Plus

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті