Захворіло у світі
112,590,567
Померло у світі
2,498,273
Вилікувалось у світі
63,535,290
Захворіло в Україні
1,325,841
Померло в Україні
25,596
Вилікувалось в Україні
1,159,311
Саудівська Аравія хеджувала всі свої інвестиції в Tesla обсягом $3 млрд

Саудівська Аравія хеджувала всі свої інвестиції в Tesla обсягом $3 млрд

Державний фонд Саудівської Аравії порахував акції компанії ризикованою справою і перевів їх на позиції на інших ринках

Саудівська Аравія хеджувала всі свої інвестиції в Tesla обсягом $3 млрд
фото pixabay.com

Саудівська Аравія хеджувала (застрахувала від ризиків – ред.) весь обсяг своїх інвестицій у Tesla  для того, щоб захистити себе від можливих втрат через падіння акцій американської компанії з виробництва електромобілів. Про це пише Financial Times, на яку посилається CNBC.

Як повідомляє FT, за останні тижні Фонд державних інвестицій Саудівської Аравії (PIF ) хеджував майже всі свої 4,9% акцій Tesla. Це означає, що фонд все ще володіє акціями, але він направив їх на інші позиції, які захищають його від падіння курсу акцій Tesla.

Однак результатом хеджування є не тільки зниження ризиків, а й зниження прибутку.

Як пише FT, PIF хеджував акції Tesla 17 січня з допомогою банкірів J.P. Morgan. Наступного дня в Tesla оголосили про масові звільнення і попередили про «дуже важкі» часи. З того часу ціна акцій Tesla впала приблизно на 15%.

Глава Tesla Ілон Маск прокоментував для газети, що не мав звʼязку з PIF вже кілька місяців, тож невідомо, чи королівство досі володіє акціями. PIF і J.P. Morgan відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, в 2018 році Саудівська Аравія придбала близько 5% акцій Tesla. Це зробило державу одним з найбільших акціонерів компанії. Вартість операції оцінюється в $2-3 млрд. Зазначається, що таким чином країна продовжує стратегію переходу економіки від нафтової залежності.

5 місяців тому Ілон Маск написав у Twitter, що Саудівська Аравія готова підтримати угоду щодо викупу всіх акцій компанії по $420 за штуку і зробити її приватною. Цей допис дорого обійшовся Маску, оскільки Комісія з цінних паперів США порахувала його таким, що маніпулює ціною на акції. Маск, згідно з приписом комісії, повинен був піти з поста очільника ради директорів Tesla, заплатити штраф у розмірі $20 млн і призначити нових членів ради директорів.

Хеджування – відкриття угод на одному ринку для компенсації впливу цінових ризиків позиції на іншому ринку. Зазвичай хеджування здійснюється з метою страхування від ризику падіння цін шляхом укладання угод на строкових ринках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті