РФ та Китай зараз мають найтепліші відносини за останні десятиліття – розвідка США

РФ та Китай зараз мають найтепліші відносини за останні десятиліття – розвідка США

Деякі союзники США, зважаючи на нову політику країни, почали шукати нових друзів

РФ та Китай зараз мають найтепліші відносини за останні десятиліття – розвідка США
фото pixabay.com

Росія і Китай становлять найбільшу загрозу шпигунства і кібератак проти Сполучених Штатів і нині мають найтепліші двосторонні відносини за останні десятиліття. Про це заявив директор Національної розвідки США Ден Коутс на засіданні комітету Сенатy, передає Reuters.

За його словами, Пекін та Москва прагнуть розширити свою глобальну присутність, а в цей же час деякі американські союзники відвертаються від США у відповідь на зміну політики США в області безпеки та торгівлі.

«Китай, Росія, Іран та КНДР все частіше використовують кібероперації для того, щоб нести загрозу для людей та машин – для викрадення інформації, впливу на наших громадян або для руйнування критичної інфраструктури», – сказав він та додав, що «відносини між Москвою з Пекіном є тіснішими, ніж вони були десятиліттями до цього».

Коутс також сказав, що деякі союзники США почали прагнути до більшої незалежності, реагуючи на зміни американської політики щодо безпеки і торгівлі та «стають більш відкритими» до нових партнерств.

«Міжнародна система після Другої світової війни все більше стикається зі зростаючою напругою на тлі постійних кіберзагроз, загрози розповсюдження зброї масового знищення, змагань в космосі та регіональних конфліктах», – наголосив він.

Коутс також сказав, що супротивники США, ймовірно, вже сподіваються втрутитись у вибори в США в 2020 році, вдосконалюючи свої можливості та додаючи нові тактики. Він сказав, що Росія продовжить зосереджувати операції у соцмережах на загостренні соціальної та расової напруженості, підриваючи довіру до влади та критикуючи політиків, яких вважає антиросійськими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло