Україна вийшла з угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями країн СНД

Україна вийшла з угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями країн СНД

Угода не відповідає сучасним принципам ринкової економіки в Україні

Україна вийшла з угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями країн СНД
Фото: Shutterstock

Україна вийшла з угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав (СНД), йдеться у повідомленні на сайті Мінекномрозвитку.

Відповідну ініціативу МЕРТ у середу підтримав Кабмін та припинив для України дію зазначеної угоди.

За оцінкою Мінекономрозвитку положення зазначеної документу містять застаріле регулювання часів планової економіки, що є неприпустимим та не відповідає сучасним принципам ринкової економіки в Україні. 

Окрім того, на сьогодні також відсутні фактичні міждержавні торгово-економічних угоди  між державами-учасницями СНД.

Відповідно до рішення Уряду, міністерство закордонних справ України, в установленому порядку повідомить Виконавчий комітет Співдружності Незалежних Держав про припинення для України дії угоди.

Як зазначається, угода 1992 року визначала принципи укладання, внесення змін та розірвання міждержавних торгово-економічних угод країн СНД, зокрема обсяги, ліміти, терміни поставок товарів, а також закріплювала конкретних постачальників за визначеними покупцями.

Раніше, 23 січня 2019 року Кабінет Міністрів за ініціативи МЕРТ припинив участь України в 3 угодах стосовно економічної співпраці, укладених в межах СНД. Мова йде про Угоду про міждержавний обмін економічною інформацією, Угоду про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та Угоду про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Нагадаємо: минулого року Президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України у роботі статутних органів СНД.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло