Єврокомісія підготувала надзвичайні заходи на випадок «жорсткого» Brexit

Єврокомісія підготувала надзвичайні заходи на випадок «жорсткого» Brexit

Нормативні акти мають захистити такі верстви населення, як студентів, пенсіонерів, власників страховки тощо

Єврокомісія підготувала надзвичайні заходи на випадок «жорсткого» Brexit
фото DR

Єврокомісія, головний регулятивний орган ЄС, в середу затвердила комплекс надзвичайних заходів на випадок, якщо Британія вийде з Євросоюзу, так і не уклавши угоду.

Заходи стосуються освітньої програми Erasmus +, координації соціального забезпечення та виконання бюджету ЄС, оголосив на прес-конференції в Брюсселі перший заступник голови ЄК Франс Тіммерманс, на якого посилається Інтерфакс-Україна.

В разі «жорсткого» Brexit затверджені заходи повинні гарантувати, що учнівська молодь Євросоюзу і Великобританії, які беруть участь у програмі Erasmus +, після виходу Великобританії з ЄС зможуть завершити без перешкод своє навчання.

В країнах ЄС і далі будуть враховуватися страхування, зайнятість і т.п. для резидентів Великобританії у період до Brexit при розрахунках виплат соціального страхування, таких як пенсії.

Британські одержувачі фінансування з бюджету ЄС продовжать користуватися виплатами за своїми діючими контрактами за умови, що Сполучене Королівство продовжить дотримуватися своїх фінансових зобов'язань стосовно бюджету ЄС.

Єврокомісія заявила, що вона буде тісно співпрацювати з Європарламентом і Радою ЄС з метою гарантувати прийняття запропонованих законодавчих актів в такі терміни, щоб вони могли набути чинності не пізніше 30 березня 2019 року.

Раніше повідомлялося, що Британія введе візи для жителів ЄС, якщо Brexit відбудеться без взаємовигідної угоди.

Між тим Євросоюз навідріз відмовляється переглядати умови угоди, про яку раніше було домовлено з прем'єр-міністром Терезою Мей, алеякуне підтримав британсткий парламент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті