«Нафтогаз» готовий встановлювати лічильники домогосподарствам після укладення контракту з споживачем
Відповідний договір може підписати створена в структурі групи газопостачальна компанія

НАК «Нафтогаз України» на виконання рішення Кабінету міністрів готовий забезпечити домогосподарства приладами обліку газу за свій рахунок за умови підписання з споживачем контракту, передає Інтерфакс-Україна.
Про це під час прес-конференції в Києві у середу повідомив глава правління групи Андрій Коболєв.
«Нафтогаз» підтримує цю ініціативу, але нам потрібен прямий контракт зі споживачем, з тією людиною, яка хоче поставити лічильник», – сказав він.
За словами голови правління, відповідний договір може підписати створена в структурі групи газопостачальна компанія.
Як зазначив Коболев, оптимальним рішенням пошуку джерела коштів для цих цілей є ослаблення дивідендної навантаження на компанію. При цьому він додав, що ця програма повинна бути передбачена у фінансовому плані «Нафтогазу».
«Одного джерела недостатньо. Оскільки це відносини між облгазом і споживачем, нам потрібен контракт з будь-ким з них. З облгазом це неможливо – вони проти, зі споживачем – ми з задоволенням візьмемо цього споживача, зробимо його своїм споживачем і будемо ставити лічильники» , – пояснив глава НАК.
За його оцінкою, кількість абонентів, які на сьогодні не мають приладами обліку споживання газу, становить близько 3 млн.
Роздрібну вартість лічильника компанія оцінює в 1 200 – 1 300 грн.
У той же час Коболев висловив побоювання, що рішення Кабміну, яким переглянуті норми споживання газу для споживачів, які не мають лічильників, і зобов'язання НАК забезпечити домогосподарства лічильниками, може бути оскаржене облгазами.
Нагадаємо, за попередніми підрахунками установка індивідуальних вузлів обліку газу, спожитого побутовими споживачами, може обійтися НАК «Нафтогаз України» приблизно в 2,5 млрд грн.
Як писав Mind, напередодні Кабмін повідомив, що рекомендуватиме НАК «Нафтогаз України» забезпечити домогосподарства приладами обліку газу за свій рахунок.
Більше про особливості нових нормативів та що саме призвело до таких цифр, читайте в матеріалі Mind: «Ходіння по газовому колу: чому всі норми споживання газу ведуть до Павла Лазаренка «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].