Уряд зменшив норму споживання газу

Уряд зменшив норму споживання газу

Разом з цим, Кабмін рекомендуватиме «Нафтогазу» забезпечити домогосподарства лічильниками за свій рахунок

Этот материал также доступен на русском языке
Уряд зменшив норму споживання газу
прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Фото УНІАН

Кабінет міністрів рекомендуватиме НАК «Нафтогаз України» забезпечити домогосподарства приладами обліку газу за свій рахунок. Про це з посиланням на слова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана пише Інтерфакс-Україна.

Мінекономрозвитку має передбачити відповідні кошти на установку лічильників у фінансовому плані НАК.

«Тоді ми будемо точно знати, хто скільки виробляє газу, куди постачає і скільки споживає... Я хочу, щоб в максимально стислі терміни, наскільки це можливо, у кожному домогосподарстві України був газовий лічильник за рахунок «Нафтогазу», а його витрати ми врахуємо в фінансовому плані», – сказав прем'єр.

Разом з цим уряд поверне для споживачів без лічильників знижені норми споживання газу, які були скасовані судовим рішенням наприкінці минулого року.

«Ми повертаємося до тих норм – було 3,3 (куб. м газу на одну особу на місяць) буде 3,29 – на 0,1 менше. І таким чином, щоб люди платили відповідно до справедливих обсягів, а не завищених. Ми на поводу в цьому питанні ні у кого йти не будемо. Ці норми сьогодні будуть затверджені», – сказав Гройсман.

Так, при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норма буде знижена з 9,8 куб. м до 3,29 куб. м на одну людину в місяць. При відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 18,3 кубометрів до 5,39 і для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач з 23,6 кубометрів до 10,49.

Відповідно до цього оплачувати платежі, виставлені споживачам без лічильників у січні відповідно до завищених норм, не потрібно.

Більше про особливості нових нормативів та що саме призвело до таких цифр, читайте в матеріалі Mind: «Ходіння по газовому колу: чому всі норми споживання газу ведуть до Павла Лазаренка «.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло