Загальна сума збитків від колишніх власників «Дельта Банку» перевищує 38 млрд грн – ФГВФО

Загальна сума збитків від колишніх власників «Дельта Банку» перевищує 38 млрд грн – ФГВФО

Разом з цим, загальна сума, виведена через підставних осіб, досягла 4,5 млрд грн

Загальна сума збитків від колишніх власників 	«Дельта Банку» перевищує 38 млрд грн – ФГВФО
Фото: Shutterstock

Загальна сума збитків, завданих банку діями колишніх власників та інших посадових осіб АТ «Дельта Банк», перевищує 38 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів (ФГВФО).

Рішення про виведення банку з ринку було ухвалено Національним банком України (НБУ) в березні 2015 року. На той момент фінустанова була четвертою в Україні за розміром активів і входила до переліку «системних» банків.

«Коли Фонд гарантування розпочав роботу у банку, виявлені там схеми вразили представників Фонду вигадливістю і масштабністю виведення коштів. З частиною цих махінацій представники Фонду зіткнулись вперше у своїй практиці» – повідомила заступниця директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

Так, упродовж 2012-13 років, на ім’я того чи іншого реального клієнта, який мав у банку кредитний ліміт, цей ліміт збільшувався без відома власника на 100 000 грн. після цього кошти видавалися готівкою підставним особам за підробленими документами через 2 відділення банку у Києві. Загалом сума, виведена у такий спосіб, досягла 4,5 млрд грн.

За фактами незаконного виведення коштів з АТ «Дельта Банк» до правоохоронних органів спрямовано майже 600 заяв про вчинення кримінальних правопорушень, у 14 з них фігурантами виступають колишні власники і керівники банку, у 219 – колишні посадові особи банку.

За даними ФГВФО, обсяг зобов'язань Дельта Банку за кредитами рефінансування на початок 2019 року становить 7,6 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті