НБУ залишив незмінним прогноз уповільнення інфляції до 6,3%

НБУ залишив незмінним прогноз уповільнення інфляції до 6,3%

За очікуваннями, вона знизиться до 6,3% до кінця 2019 року і на 5,0% до кінця 2020 року

НБУ залишив незмінним прогноз уповільнення інфляції до 6,3%
Фото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУ

Національний банк України (НБУ) вважає реалістичним озвучений у жовтні 2018 року прогноз щодо уповільнення інфляції за підсумками поточного року до 6,3 з 9,8% у попередньому році. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Регулятор очікує, що інфляція буде сповільнюватись. За очікуваннями, вона знизиться до 6,3% до кінця 2019 року і на 5,0% до кінця 2020 року. До того ж, як і планувалося раніше, вже до початку 2020 року інфляція увійде в межі цільового діапазону – 5% +/- 1 відсотковий пункт (в. п.).

Уповільненню інфляції сприятимуть зважена фіскальна політика в умовах істотних виплат за держборгом у 2019–2020 роках, уповільнення зростання заробітних плат на тлі скорочення розриву в їх рівнях порівняно з сусідніми країнами і ослаблення інтенсивності міграційних процесів, відносно низька волатильність обмінного курсу гривні і, відповідно, помірні темпи імпортованої інфляції; здешевлення енергоресурсів на світових ринках, а також повільне зростання цін на сирі продовольчі товари.

Раніше повідомлялось, що голова НБУ Яків Смолій заявив, що є підстави для послаблення монетарної політики. Остаточне рішення стосовно облікової ставки залежатиме від низки макроекономічних чинників як на зовнішньому, так і внутрішньому ринку.

Нагадаємо: сьогодні, 31 січня, регулятор погіршив оцінку зростання реального ВВП до 3,3 з 3,4% та втретє залишив облікову ставку незмінною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло