Акції Deutsche Bank падають на новині про можливе злиття із Commerzbank

Акції Deutsche Bank падають на новині про можливе злиття із Commerzbank

Джерела повідомляють, що угоду про злиття може бути укладено вже через 5-6 місяців

Акції Deutsche Bank падають на новині про можливе злиття із Commerzbank
фото Shutterstock

Найбільший німецький банк Deutsche Bank розглядає можливість злиття зі своїм головним конкурентом Commerzbank влітку 2019 року, повідомляє агентство Bloomberg, на яке посилаються Ведомости.

За словами джерел агентства, угода може бути здійснена вже в середині цього року, якщо за перші три місяці 2019 року Deutsche Bank не покращить свої фінансові показники.

За три квартали 2018 року прибуток Deutsche Bank впав у 2,2 рази, а акції банку за рік подешевшали удвічі. За прогнозами самого банку, його показники і надалі будуть знижуватися.

Ідею злиття двох найбільших комерційних банків підтримує уряд Німеччини, раніше писали ЗМІ. Імовірно, влада країни хоче створити великий національний банк, здатний захистити орієнтовану на експорт економіку країни в разі відтоку іноземного капіталу.

Крім того, уряду досі належить 15% акцій Commerzbank, які він викупив під час світової фінансової кризи, тому він безпосередньо зацікавлений в прибутковості банку.

Злиття Deutsche Bank і Commerzbank може привести до створення третього за величиною банку в Європі за обсягом активів після британського HSBC і французького BNP Paribas. Як ми писали, загальний обсяг активів нового банку може перевищити 1,9 трлн євро.

Представник Deutsche Bank і міністерство фінансів Німеччини відмовилися від коментарів.

За інформацією CNBC, акції Deutsche Bank впали більш ніж на 4% в четвер після того, як у пресі зʼявилася новина про низькі фінансові показники банку і про його можливе злиття із Commerzbank.

Раніше повідомлялося, що Deutsche Bank розглядав можливість злиття з швейцарським UBS, але, очевидно, зробив вибір на користь Commerzbank.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті