Обсяг продажів дронів в Україні протягом року сягнув $8,8 млн
У сільському господарстві частка споживання безпілотних технологій становить 25% від усього обсягу ринку

Обсяг продажів безпілотних літальних апаратів (БПЛА, дронів), зокрема дорогих рішень, вартістю від $500, так як безпілотні платформи класу «іграшок» частіше за все не імпортуються в Україну офіційно, за даними з листопада 2017 по грудень 2018 року сягнув $8,8 млн.
Такі дані оприлюднив співзасновник Drone.UA Валерій Яковенко у своєму блозі на Aggeek і додав, що цифри не враховують обладнання військового призначення, це дані тільки громадянської сфери і загальнодоступного обладнання.
«Ринок споживчих технологій насичений, за прогнозами він не буде рости. З одного боку кількість продаваних пристроїв збільшується, але середня вартість одного споживчого дрона зменшується. Основний приріст буде здійснюватися за рахунок використання дронів в промисловості», – наголосив він.
У той же час, у сільському господарстві частка споживання безпілотних технологій становить 25% від усієї кількості дронів в Україні.
За словами Яковенко, минулого року цей показник був трохи вище, але спостерігається активне зростання використання дронів у видобувній промисловості, в сфері безпеки, енергетики.
«Дронів в сільському господарстві більше, ніж в 2017-му, але темп приросту кількості знизився», – наголосив він.
Як він зазначив, у базі клієнтів DroneUA зараз налічується підприємств із загальним земельним банком понад 4,5 млн гектар. Це як великий агробізнес, так і невеликі фермерські підприємства. Малих і середніх фермерів стало істотно більше в структурі нових запитів.
«Сферу послуг з використанням дронів важко оцінити, за нашими оцінками цей ринок складає близько $10-12 млн на рік», – зазначив Яковенко.
Так, він пояснив, ринок дронів в Україні важливо розділити на три частини. Це безпосередні продажі дронів, надання послуг з їх використанням і обробка даних.
За його словами, основні інновації в галузі впроваджуються в сфері програм і обробки даних.
«Також в минулому році ми активно працювали над дронами на сонячній енергії і в наступному році ми очікуємо що ця технологія вийде в серію», – зазначив він. Як пояснив співзасновник Drone.UA, це залежить від багатьох факторів, адже в проекті бере участь колеги з ETH Zurich, Gamaya і навіть Європейського космічного агентства, – «але ми віримо що у нас вийде максимально прискоритися за проектом».
«У сфері обробки даних вся увага прикута до можливостей нейромереж і штучного інтелекту. Це дозволяє робити системи допомоги в прийнятті рішень, а не просто збору даних», – наголосив він.
Нагадаємо: АТ «Укрзалізниця» розглядає можливість використання дронів на 68 полігонах, як потенційних охоронців та інспекторів інфраструктури, під який держперевізнику потрібно 9 млн грн.
Як писав Mind, Державна авіаційна служба України спростила правила використання безпілотних повітряних суден (БПС, дронів) і скасувала заявний принцип для їх польотів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].