Opendatabot: за останні 9 місяців 12% боржників сплатили борги за аліментами

Opendatabot: за останні 9 місяців 12% боржників сплатили борги за аліментами

Попри позитивні зрушення у цій сфері, з'явивилась і низка проблем з впровадженими нововведенями

Opendatabot: за останні 9 місяців 12% боржників сплатили борги за аліментами
Фото: Shutterstock

Протягом останніх 9 місяців, з червня 2018 року по лютий 2019 року сплатили за боргами по аліментах 22 057 батьків, що складає 12% від усієї кількості боржників, про це йдеться у повідомленні на сайті Opendatabot.

«З цього ми можемо зробити висновок, що проведена реформа, хоч і була досить радикальною, проте позитивно вплинула на ситуацію», – йдеться у повідомленні.

Opendatabot: за останні 9 місяців 12% боржників сплатили борги за аліментами
(Фото: OpenDataBot)

У той же час, не дивлячись на те, що реформа, дійсно, була успішною, з нею пов’язана і низка проблем.

Як зазначається, за словами адвоката Олега Простибоженка, не всім боржникам, дійсно, заборонили виїзд за кордон.

«Усього було винесено близько 130 000 постанов на заборону виїзду за кордон. Усі вони були суто в паперовій формі й лежали у прикордонній службі. На кінець минулого року з цих 130 000 реально було внесено близько 10 000. Оскільки працівники прикордонної служби вносять боржників у свій реєстр вручну, вони фізично не справляються. Хоча в кінці минулого року запровадили електронну систему і це може поліпшити ситуацію», – пояснив адвокат.

Крім того, не всі боржники по аліментах 100% винні, деякі з них можуть навіть не знати про свій борг.

«Це пов’язано з самою процедурою присудження аліментів. Наприклад, справа може розглядатися рік, а аліменти присуджуються з моменту звернення до суду. Тобто людина могла навіть не знати про справу, а потім їй повідомляють, що вона вже винна велику суму. Або весь цей час платила 1000 грн, а суд присудив 2000 і в нього все рівно заборгованість. Або він платив готівкою без розписки, і жінка сказала, що ніяких аліментів не було» – додає адвокат.

Також, за його словами, існує й інша проблема. «Теоретично, як тільки сплачується борг – автоматично боржник видаляється з реєстру. Проте, у мене був клиєнт, який все сплатив, а на кордоні його не випустили. До недавнього моменту такі речі були у паперовому вигляді, і вони могли просто загубитись», – коментує  Простибоженко.

До того ж, санкції не впливають на батьків, у яких немає грошей.

«Ці обмеження ефективні лише для заможних людей, а тих, у кого немає доходів, практично дуже складно змусити платити аліменти», – пояснив адвокат.

Нагадаємо: в січні минулого року президент Петро Порошенко підписав закон, що спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло