«Енергоатом» уклав договір на постачання запчастин для дизель-генераторів Південно-Української АЕС на 80 млн грн

«Енергоатом» уклав договір на постачання запчастин для дизель-генераторів Південно-Української АЕС на 80 млн грн

Контракт укладено з виробником обладнання Wärtsilä France

«Енергоатом» уклав договір на постачання запчастин для дизель-генераторів Південно-Української АЕС на 80 млн грн
Фото: УНІАН

НАЕК «Енергоатом» уклала 1 лютого договір на постачання запчастин до дизель-генераторів для Південно-Української АЕС на 80 млн грн з виробником цього обладнання – компанією Wärtsilä France (французький підрозділ фінської Wärtsilä), передає Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію НАЕК.

На церемонії підписання контракту президент НАЕК Юрій Недашковський зазначив, що зустрівся з представниками компанії на Всесвітній ядерній виставці в Ле-Бурже (Франція), після чого почалися переговори про співпрацю.

«Підписання цього договору стало визначною віхою в роботі нашої компанії на ринку Східної Європи», – сказав директор з надання послуг ядерної галузі Wärtsilä France Мішель Куббінг, зазначивши, що шлях компанії до цього був непростим.

Контракт підписаний за підсумками аукціону на поставку запчастин у кількості 1954 одиниць з очікуваною вартістю 239,1 млн грн, який був оголошений 7 вересня 2018 року. На подачу заявок і розгляд претензій було відведено більше двох місяців.

Ще один аукціон на поставку таких же запчастин у кількості 1111 одиниць був оголошений 4 червня 2018 року з очікуваною вартістю 192,8 млн грн. На подачу заявок і розгляд претензій було відведено більше п'яти місяців. Його переможцем також стала Wärtsilä France, повідомлення про намір підписати з нею договір «Енергоатом» опублікував 15 січня цього року.

Історія проведення аукціонів, що зберігається в системі ProZorro, свідчить про те, що підготовчий процес був тривалим, протягом цього періоду багато разів змінювалася тендерна документація. Крім того, перед проведеним 17 січня аукціоном на поставку 1954 одиниць запчастин Wärtsilä France подала шість вимог про усунення порушень і три скарги. Загалом від 10 січня всього надійшло 11 вимог про усунення порушень, з них сім направила Wärtsilä France, яка також подала чотири скарги.

Як повідомлялося, обсяг капіталовкладень НАЕК «Енергоатом» у 2018 році склав близько 10 млрд грн.

Нагадаємо: НАЕК  «Енергоатом» планує протягом 2019–2020 років виконати заходи щодо модернізації нейтронних аналізаторів розчину борвмісних середовищ боромірів та їх джерел іонізуючого випромінювання, які виробили свій ресурс, на енергоблоці №4 Рівненської АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті