ЄС планує розширити квоти на поставку українського м’яса

ЄС планує розширити квоти на поставку українського м’яса

Україні потрібно врегулювати питання охорони прав на зазначення походження товарів та затвердити аграрну стратегію

ЄС планує розширити квоти на поставку українського м’яса
Фото: Shutterstock

Європейський Союз може розширити квоти на поставку української яловичини, свинини і продукції птахівництва, передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу Української аграрної конфедерації (УАК).

Про це на засіданні аграрного комітету Верховної Ради у вівторок заявив керівник сектора сільського господарства представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

«Після вступу в силу Угоди про асоціацію Український агропродовольчий експорт в ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для сільськогосподарської продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо», – заявив Крістіан Хелл.

При цьому він наголосив на важливості прийняття Верховною Радою законопроектів урядового №6023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» і проекту закону №9162 від групи народних депутатів «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку», які стануть юридичною підставою для фінансової підтримки Євросоюзом сільських територій в Україні.

Також Хелл додав, що європейська спільнота вважає не менш актуальне і інші документи. Зокрема, законопроекти, що регулюють питання управління земельними ресурсами, запобігання рейдерству та використання ГМО.

Україна станом на 21 січня 2019 року використовувала три квоти на безмитний експорт в рамках ЗВТ з ЄС – на мед, виноградний і яблучний сік, а також прискорила закриття квот на оброблений крохмаль, цукор, солод і пшеничну клейковину.

Нагадаємо уряд законопроектом №6023 пропонує унормувати деякі питання щодо охорони географічних зазначень, зокрема закріпити низку термінів. Так, згідно з проектом документу назва місця походження товару  – це вид географічного зазначення, який означає найменування, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та який має особливі якості або властивості, виключно або головним чином зумовлені конкретним географічним середовищем з притаманними йому природними і людськими факторами, та усі етапи його виробництва (виготовлення (видобування) та/або переробка та/або приготування) здійснюються на визначеній географічній території.

У той же час, група народних депутатів законопроектом №9162 пропонує закріпити основні засади реалізації ефективної державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку.

Нагадаємо: зовнішньоторговельний обіг товарами АПК між Україною та країнами ЄС за результатами 2018 року збільшився на 11,4% порівняно з 2017 роком та сягнув понад $9 млрд, з яких $6,3 млрд  припадає на український аграрний експорт.

Про те, чому українці нехтують свининою заради курятини, читайте у колонці, гендиректора Центру підвищення ефективності в тваринництві Миколи Бабенка, спеціально для Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло