ЄС може не допустити Huawei до впровадження 5G в країнах блоку – Reuters
Однин з можливих варіантів офіційної заборони передбачає внесення змін до законодавства ЄС

Євросоюз розглядає можливість заборонити використання обладнання китайської Huawei для розбудови мереж 5G на території ЄС. Про це повідомляє Reuters із посилання на інформацію від чотирьох високопосадовців ЄС.
Зазначається, що однин з варіантів, який розглядає ЕК, полягає у внесенні поправок в закон про кібербезпеку від 2016 року, згідно з яким підприємства, які займаються створенням критичної інфраструктури повинні вживати відповідних заходів безпеки.
«Змінивши визначення критичної інфраструктури і включивши в це поняття також мобільні мережі п'ятого покоління, закон фактично заборонить європейським компаніям використовувати обладнання виробника, якого підозрюють у шпигунстві», наголошує видання.
Втім зміна законодавства ЄС є непростою справою і така поправка має отримати схвалення від усіх держав-членів блоку. Більш того, навіть, маючи необхідну підтримку, може пройти рік або більше, до того, як поправку буде внесено до закону.
Чиновники ЄС також розглядають варіант зміни правила закупівель, але вони підкреслили, що будь-які зміни стосуватимуться усіх китайських компаній, а не тільки Huawei.
Представники Huawei сказали, що готові співпрацювати з європейськими інститутами для розробки стандарту кібербезпеки для Європи. Крім того, в компанії повідомили, що відкриття Huawei нового центру кібербезпеки в Брюсселі в березні підкреслює її відданість Європі.
Як повідомлялось, у листопаді Вашингтон закликав своїх союзників відмовитись від продукції Huawei з міркувань національної безпеки, оскільки обладнання китайської компанії може бути використане для шпигунства або інших цілей.
Відомо, що після застережень з боку США від послуг Huawei відмовились Австралія, Нова Зеландія, та Японія.
Крім того, задумалась над питання чи варто використовувати обладнання для 5G виробництва Huawei і влада Норвегії і Польщі, а також декілька європейських країн.
Днями Чехія усунула китайську Huawei із тендеру на створення податкового порталу з міркувань національної безпеки.
Більше про те, чому США вважають Huawei загрозою та наполягають, щоб їхні союзники також відмовлялись від послуг та обладнання китайської кмпанії читайте в матеріалі Mind «Як США ламають Huawei: китайського техногіганта придушать «шпигунськими» санкціями».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].