Франція та Німеччина врегулювали суперечку щодо «Північного потоку – 2»
Париж віддав усі повноваження щодо застосування Газової директиви ЄС або надання виключення для російського газопроводу Берліну

Франція та Німеччина домовилися про компроміс, який дозволив Берліну залишатися провідним переговорником з Росією щодо газопроводу «Північний потік – 2» до Європи. Про це повідомляє AFP.
У німецько-французькому проекті компромісного документа говориться, що дана пропозиція в разі затвердження Радою ЄС і Європарламентом призведе до посилення Газової директиви ЄС, однак віддасть Німеччині все повноваження щодо її застосування або надання винятків з неї для будівництва російського газопроводу.
Компромісний документ був представлений на зустрічі послів ЄС, під час якої обговорювались питання перегляду правил газового ринку.
Проти будівництва «Північного потоку – 2» виступає багато країн Східної та Центральної Європи, США та особливо Україна, яка ризикує втратити імпорт російського газу.
Французьке дипломатичне джерело повідомило виданню раніше, що Франція виступає не за чи проти «Північного потоку – 2», а має на меті «гарантувати безпеку Європи і стабільність України». Німецька сторона наполягає на тому, що газопровід є «виключно економічним проектом», який забезпечить дешевші, більш надійні поставки газу.
Нагадаємо: напередодні Франція заявила про намір підтримати зміну газового законодавства ЄС так, щоб його дія поширювалася на «Північний потік – 2», та таким чином виступити проти будівництва російського газопроводу.
ФРН стримано сприйняла озвучену Францією позицію та наголосила, що «Північний потік – 2» не зробить Європу занадто залежною від російського газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].