«Нафтогазу» нарахували пеню на майже 2,5 млрд грн через затримку з виплатою дивідендів

«Нафтогазу» нарахували пеню на майже 2,5 млрд грн через затримку з виплатою дивідендів

«Нафтогаз» оскаржує наказ про нарахування пені в суді

Этот материал также доступен на русском
«Нафтогазу» нарахували пеню на майже 2,5 млрд грн через затримку з виплатою дивідендів
Фото: УНІАН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) нарахувало «Нафтогазу України» пеню в розмірі 2,44 млрд грн за несвоєчасно виплачені дивіденди за підсумками 2017 року. Про це пише агентство Інтерфакс-Україна із посиланням на наказ міністерства.

Згідно з ним, Нафтогаз мав сплатити дивіденди за 2017 рік до 1 липня 2018 року. Проте компанія цього не зробила через рішення Кабміну України, яким затвердили інший графік виплати дивідендів. Так, компанія сплатила 30% свого прибутку (11,8 мільярда гривень) 30 червня, а решту 40% залишили нерозподіленими.

Пізніше уряд затвердив нову постанову, якою затвердив план виплати 40% дивідендів Нафтогазу до бюджету. Так, відповідно до плану компанія сплачувала до бюджету по 0,5 мільярда гривень щомісяця до вересня 2018 року, а з жовтня по грудень 2018 року – по 8,1 мільярда гривень.

За даними агентства, «Нафтогаз» оскаржує наказ про нарахування пені в суді.

«Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Раніше Mind писав, що «Нафтогаз України» у 2018 році збільшив відрахування до держбюджету на 27%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті