Вартість угод на внутрішньому ринку M&A склала $1,1 млрд
Найбільшу угоду року уклав консорціум вітчизняних інвесторів, включаючи «Метінвест», який придбав гірничо-збагачувальну фабрику «Донецьксталь» за $714 млн

Укладання угод на внутрішньому ринку M&A продовжує домінувати серед операцій зі злиття та поглинання в Україні. Їх загальна вартість досягла $1,1 млрд, а загальна кількість – 50. Про це йдеться в результатах дослідження M&A в Україні від KPMG.
Найбільшу угоду року уклав консорціум вітчизняних інвесторів, включаючи «Метінвест», який придбав гірничо-збагачувальну фабрику «Донецьксталь» за $714 млн.
Найбільшу частку інвестицій залучила металургічна та гірничодобувна промисловість завдяки придбанню «Донецьксталі» та купівлі «Євраз ДМЗ» за $106 млн США холдингом Development Construction Holding.
Українські фермери знову встановили новий рекорд у 2018 році, зібравши 92 млн тонн зернових та олійних культур, та експортувавши харчової продукції на близько $19 млрд. Загальний обсяг діяльності збільшився на 62% завдяки 21 укладеній угоді, тоді як їх вартість збільшилася на 27% до $576 млн. Окрім SALIC та Julius Beare корпорація Sumitomo також придбала 51% акцій в Спектр-Агро та Спектр-Агро-техніка за $45 млн, а Агрогрупа Пан Курчак придбала «Агрофірму Трипілля» та «Радивилів Агро» за $28 млн.
У звіті зазначається, що не менше 23 угод було укладено у сфері нерухомості та будівництва, що робить його найактивнішим сектором у сфері українських M&A у 2018 році, на який припадає майже третина всіх угод, на фоні покращення доходів та рівня зайнятості. Витрати в цьому секторі в розмірі $124 млн були найвищими з 2013 року, і не менш, ніж $51 млн з цієї цифри припадає на український інвестиційний фонд Dragon Capital.
У 2018 році не відбулася обіцяна приватизація великих державних підприємств, Проте протягом 2018 року понад 400 дрібних держпідприємств було продано через інтернет – аукціонну платформу ProZorro.продаж, що принесло державній скарбниці $21 млн та набагато більше таких підприємств призначено на продаж у 2019 році.
Українська економіка відновлюється, про що свідчать міжнародні дослідження: рейтингове агентство Moody's збільшило рейтинг суверенного державного боргу в три рази за останні три роки, Україна покращила свої позиції у впливовому рейтингу Світового Банку Doing Business Index та Глобальному індексі конкурентоспроможності. Поточна реформа державного сектору була схвалена у 2018 році МВФ, який погодив надання кредиту standby на суму 3,9 млрд дол. США. У звіті зазначено, що такий самий економічний прогрес матиме місце й в наступному році: рівень інфляції, схоже, наблизиться до прогнозу НБУ (6,3%), а темп зростання буде на рівні близько 3%.
Звіт 2018 року про злиття та поглинання в Україні підготовлено на базі даних КPMG, що включає в себе операції понад $5 млн, а також операції з нерозголошеною вартістю угод, де оборот цільової групи перевищує $10 млн, а цільова-компанія і компанія-покупець є українською компанією або цільова-компанія ¬– вітчизняна, а покупець – іноземна компанія. Усі дані ґрунтуються на операціях, здійснених у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року або оголошені протягом цього періоду, але ще не відбулися на 31 грудня 2018 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].