Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Вартість угод на внутрішньому ринку M&A склала $1,1 млрд

Вартість угод на внутрішньому ринку M&A склала $1,1 млрд

Найбільшу угоду року уклав консорціум вітчизняних інвесторів, включаючи «Метінвест», який придбав гірничо-збагачувальну фабрику «Донецьксталь» за $714 млн

Вартість угод на внутрішньому ринку M&A склала $1,1 млрд
Фото: Shutterstock

Укладання угод на внутрішньому ринку M&A продовжує домінувати серед операцій зі злиття та поглинання в Україні. Їх загальна вартість досягла $1,1 млрд, а загальна кількість – 50. Про це йдеться в результатах дослідження M&A в Україні від KPMG.

Найбільшу угоду року уклав консорціум вітчизняних інвесторів, включаючи «Метінвест», який придбав гірничо-збагачувальну фабрику «Донецьксталь» за $714 млн.

Найбільшу частку інвестицій залучила металургічна та гірничодобувна промисловість завдяки придбанню «Донецьксталі» та купівлі «Євраз ДМЗ» за $106 млн США холдингом Development Construction Holding. 

Українські фермери знову встановили новий рекорд у 2018 році, зібравши 92 млн тонн зернових та олійних культур, та експортувавши харчової продукції на близько $19 млрд. Загальний обсяг діяльності збільшився на 62% завдяки 21 укладеній угоді, тоді як їх вартість збільшилася на 27% до $576 млн. Окрім SALIC та Julius Beare корпорація Sumitomo також придбала 51% акцій в Спектр-Агро та Спектр-Агро-техніка за $45 млн, а Агрогрупа Пан Курчак придбала «Агрофірму Трипілля» та «Радивилів Агро» за $28 млн.

У звіті зазначається, що не менше 23 угод було укладено у сфері нерухомості та будівництва, що робить його найактивнішим сектором у сфері українських M&A у 2018 році, на який припадає майже третина всіх угод, на фоні покращення доходів та рівня зайнятості. Витрати в цьому секторі в розмірі $124 млн були найвищими з 2013 року, і не менш, ніж $51 млн з цієї цифри припадає на український інвестиційний фонд Dragon Capital.

У 2018 році не відбулася обіцяна приватизація великих державних підприємств,  Проте протягом 2018 року понад 400 дрібних держпідприємств було продано через інтернет – аукціонну платформу ProZorro.продаж, що принесло державній скарбниці $21 млн та набагато більше таких підприємств призначено на продаж у 2019 році.

Українська економіка відновлюється, про що свідчать міжнародні дослідження: рейтингове агентство Moody's збільшило рейтинг суверенного державного боргу в три рази за останні три роки, Україна покращила свої позиції у впливовому рейтингу Світового Банку Doing Business Index та Глобальному індексі конкурентоспроможності. Поточна реформа державного сектору була схвалена у 2018 році МВФ, який погодив надання кредиту standby на суму 3,9 млрд дол. США. У звіті зазначено, що такий самий економічний прогрес матиме місце й в наступному році: рівень інфляції, схоже, наблизиться до прогнозу НБУ (6,3%), а темп зростання буде на рівні близько 3%.

Звіт 2018 року про злиття та поглинання в Україні підготовлено на базі даних КPMG, що включає в себе операції понад $5 млн, а також операції з нерозголошеною вартістю угод, де оборот цільової групи перевищує $10 млн, а цільова-компанія і компанія-покупець є українською компанією або цільова-компанія ¬– вітчизняна, а покупець – іноземна компанія. Усі дані ґрунтуються на операціях, здійснених у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року або оголошені протягом цього періоду, але ще не відбулися на 31 грудня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті