Шлюбні аферисти заробляють більше, ніж будь-які інші шахраї – FTC

Шлюбні аферисти заробляють більше, ніж будь-які інші шахраї – FTC

Збитки від шлюбних афер у США склали $143 млн у 2018 році

Шлюбні аферисти заробляють більше, ніж будь-які інші шахраї – FTC
фото pixabay.com

Федеральна торгова комісія (FTC) США оприлюднила дані, що на шлюбних аферах шахраї заробляють більше, ніж на інших видах шахрайств. Про це повідомляє TechCrunch.

Шлюбні аферисти, або скаммери, – це шахраї, які використовують профілі, часто фейкові, у соціальних мережах або на сайтах знайомств та виманюють у своїх жертв гроші.

Кількість «романтичних шахрайств», про які повідомили у FTC, збільшилась з 8500 випадків у 2015 році до 21 000 у 2018-му. Загальні збитки від діяльності шлюбних аферистів зросли у понад 4 рази, з $33 млн у 2015 році до $143 млн минулого року.

Показники за 2018 рік засновуються на 21 368 звітах FTC's Consumer Sentinel (базі даних скарг користувачів).

Для деяких жертв їхні романтичні пригоди виявлялись дуже дорогими. Середній збиток, про який повідомляють жертви такого «роману», складає $2600, що всемеро більше за середній збиток від інших видів шахрайств.

Люди віком від 40 до 69 років повідомляли про втрату коштів через шлюбні афери удвічі частіше, ніж люди у віці 20 років. Але найбільше від подібних шахрайств втрачали люди старше 70 років: медіанні збитки у цій категорії склали $10 000.

За даними FTC, більшість жертв шахраї просили переказати їм гроші, друга за величиною група «велась» на оплату подарункових карт. Шлюбні аферисти часто тиснуть на жалість, ніби їм потрібна допомога на медичні послуги або інші надзвичайні ситуації та, зазвичай, вигадують переконливі причини, чому вони не можуть зустрітись із жертвами особисто (наприклад, перебувають за кордоном або в армії).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті