ФГВФО просить Мінюст зупинити незаконне виведення активів збанкрутілих банків на мільярди гривень

ФГВФО просить Мінюст зупинити незаконне виведення активів збанкрутілих банків на мільярди гривень

Виведення активів виявлено практично у кожному з банків, що були передані в управління фонду з 2012 року

ФГВФО просить Мінюст зупинити незаконне виведення активів збанкрутілих банків на мільярди гривень
Фото: pixabay

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернувся до міністерства юстиції по допомогу у зупиненні незаконного виведення активів банків-банкрутів, які потрапили в управління фондом, за допомогою державних реєстраторів і нотаріусів. Про це йдеться у повідомленні на сайті ФГВФО.

Відповідного відкритого листа фонд направив міністру юстиції Павлу Петренку разом з переліком банків, у яких фондом тільки з 2017 року виявлено незаконні  схеми.

«Такі дії практично унеможливлюють повернення коштів вкладникам і кредиторам. Фонд звертається до міністра юстиції України із закликом сприяти у вирішенні цієї проблеми», – заявив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін.

На цей час за такими фактами фондом спрямовано до правоохоронних органів 76 заяв про вчинення кримінальних правопорушень щодо 26 неплатоспроможних банків.

У всіх випадках прийняття незаконних рішень нотаріусами та державними реєстраторами фондом спрямовано скарги до міністерства юстиції.

«Наголошуємо: подібні випадки виведення активів виявлено практично у кожному з банків, що були передані в управління фонду з 2012 року. Сума збитків за відповідними заявами фонду, поданими до правоохоронних органів, уже сягнула мільярдних показників», – йдеться у зверненні фонду.

Серед прикладів: наприкінці 2018 року у АТ «ВТБ Банк» виявлено втрату права власності на 46 одиниць нерухомості оціночною вартістю у понад 150 млн грн у м. Дніпро, у м. Києві та м. Харкові – оціночною вартістю у майже 62,5 млн грн.

У схожий спосіб на початку жовтня 2018 року було незаконно виведено один із найбільш ліквідних активів ПАТ «ПтБ» («Платинум Банк») – будівлю в центрі Одеси площею понад 11 000 кв. м оціночною вартістю 144 млн грн.

За даними ФГВФО, з 2014 року фонд виплатив вкладникам банків, що виводились з ринку, загалом майже 89 млрд грн гарантованого відшкодування. Для здійснення виплат такого масштабу фонд у 2016–2017 роках був змушений взяти кредити у держави в середньому під 12,5% і виплачуватиме їх до 2031 року включно. Разом з відсотками це приблизно 145 млрд грн.

«Шановний пане міністр! Наше звернення до Вас обумовлене простою логікою, за якою Міністерство юстиції України має стояти поруч із фондом у цій війні за інтереси вкладників і інших кредиторів банків… Просимо Вас вжити дій, які б довели кожному, що Україна – правова держава, і вона здатна захистити своїх громадян від беззаконня», – наголошують у ФГВФО.

Нагадаємо: за даними фонду загальна сума збитків тільки по одному Дельта Банку перевищує 38 млрд грн, а  загальна сума, виведена через підставних осіб, досягла 4,5 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло