Американського бізнесмена, главу інвестфонду Baring Vostok затримали в Москві

Американського бізнесмена, главу інвестфонду Baring Vostok затримали в Москві

Калві підозрюють у розкраданні великої суми коштів, однак під арешт поки що не взяли

Американського бізнесмена, главу інвестфонду Baring Vostok затримали в Москві
Майкл Калві
finparty.ru

Засновника і старшого партнера інвестиційної компанії Baring Vostok Майкла Калві затримано в Москві за підозрою в шахрайстві. Про це повідомили в Басманному суді, передає «Голос Америки».

У пятницю суд арештував ще 5 підозрюваних у цій справі – партнера Baring Vostok Філіппа Дельпаля, гендиректора «Першого колекторського бюро» (ПКБ) Максима Владімірова, співробітників фонду Вагана Абгаряна і Івана Зюзіна, а також радника голови правління ПАТ «Норвік Банк» Олексія Кордича (екс-главу правління банку «Восточный»).

Засновнику компанії, Майклу Калві, суд продовжив затримання, заарештовувати його суд не став.

Слідство підозрює Калві в розкраданні 2,5 млрд рублів у банку «Восточный» за допомогою шахрайської схеми за участю «Першого колекторського бюро», в якому напередодні пройшли обшуки.

«Слідством встановлено, що Калві, свідомо знаючи про наявність у підконтрольного йому «Першого колекторського бюро» боргу в розмірі 2,5 млрд рублів, організував продаж його акцій банку «Восточный», що призвело до фактичного розкрадання цих коштів, при цьому ціна акцій була завищена з 600 тисяч до 2,5 млрд рублів», – сказав слідчий в суді.

Необхідність арешту Калві слідство обгрунтувало тим, що він може покинути Росію. Захист пропонував випустити його під заставу в 5 млн руб.

Майкл Калві свою провину не визнав.

«Майже все, що слідчий сказав, неправда. Факт в тому, що була транзакція між банком і ПКБ. В статутах обох компаній і акціонерній угоді є чіткі вимоги. Можливість укласти цю угоду обговорювалася на раді директорів і акціонерами, і ця угода була схвалена. Одним з головних переговірників був пан Юсупов з «Восточного», який зараз дає на нас свідчення», – сказав він.

До приходу в Baring Vostok Калві працював в Європейському банку реконструкції та розвитку і компанії Salomon Brothers.

На сайті Baring Vostok зазначено, що фонд спеціалізується на інвестиціях в Росії та інших країнах СНД. З 1994 року інвестовано понад $2,4 млрд у 70 проектів. Серед проектів фонду – «СТС Медіа», «Яндекс», Avito, Ozon, «ЕР-Телеком», «1С», банк «Восточный» і «Новомет».

«Восточный», чиї позиції найсильніші на ринках Сибіру і Далекого Сходу, входить в Топ-30 російських банків за обсягом активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті