Американського бізнесмена, главу інвестфонду Baring Vostok затримали в Москві
Калві підозрюють у розкраданні великої суми коштів, однак під арешт поки що не взяли

Засновника і старшого партнера інвестиційної компанії Baring Vostok Майкла Калві затримано в Москві за підозрою в шахрайстві. Про це повідомили в Басманному суді, передає «Голос Америки».
У пятницю суд арештував ще 5 підозрюваних у цій справі – партнера Baring Vostok Філіппа Дельпаля, гендиректора «Першого колекторського бюро» (ПКБ) Максима Владімірова, співробітників фонду Вагана Абгаряна і Івана Зюзіна, а також радника голови правління ПАТ «Норвік Банк» Олексія Кордича (екс-главу правління банку «Восточный»).
Засновнику компанії, Майклу Калві, суд продовжив затримання, заарештовувати його суд не став.
Слідство підозрює Калві в розкраданні 2,5 млрд рублів у банку «Восточный» за допомогою шахрайської схеми за участю «Першого колекторського бюро», в якому напередодні пройшли обшуки.
«Слідством встановлено, що Калві, свідомо знаючи про наявність у підконтрольного йому «Першого колекторського бюро» боргу в розмірі 2,5 млрд рублів, організував продаж його акцій банку «Восточный», що призвело до фактичного розкрадання цих коштів, при цьому ціна акцій була завищена з 600 тисяч до 2,5 млрд рублів», – сказав слідчий в суді.
Необхідність арешту Калві слідство обгрунтувало тим, що він може покинути Росію. Захист пропонував випустити його під заставу в 5 млн руб.
Майкл Калві свою провину не визнав.
«Майже все, що слідчий сказав, неправда. Факт в тому, що була транзакція між банком і ПКБ. В статутах обох компаній і акціонерній угоді є чіткі вимоги. Можливість укласти цю угоду обговорювалася на раді директорів і акціонерами, і ця угода була схвалена. Одним з головних переговірників був пан Юсупов з «Восточного», який зараз дає на нас свідчення», – сказав він.
До приходу в Baring Vostok Калві працював в Європейському банку реконструкції та розвитку і компанії Salomon Brothers.
На сайті Baring Vostok зазначено, що фонд спеціалізується на інвестиціях в Росії та інших країнах СНД. З 1994 року інвестовано понад $2,4 млрд у 70 проектів. Серед проектів фонду – «СТС Медіа», «Яндекс», Avito, Ozon, «ЕР-Телеком», «1С», банк «Восточный» і «Новомет».
«Восточный», чиї позиції найсильніші на ринках Сибіру і Далекого Сходу, входить в Топ-30 російських банків за обсягом активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].