Російський «Газпромбанк» заморозив рахунки венесуельської нафтокомпанії PDVSA

Російський «Газпромбанк» заморозив рахунки венесуельської нафтокомпанії PDVSA

Таким чином банк сподівається уникнути американських санкцій

Російський «Газпромбанк» заморозив рахунки венесуельської нафтокомпанії PDVSA
фото БИЗНЕС Online

Російський «Газпромбанк» прийняв рішення заморозити рахунки венесуельської державної нафтової компанії PDVSA і призупинив будь-яку співпрацю з нею, щоб знизити ризик потрапляння банку під санкції США, повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

«Рахунки PDVSA на даний момент заморожено. Як ви розумієте, операції з ними не можуть проводитися», – розповів співрозмовник агентства.

Той факт, що банк, тісно пов'язаний з російською владою, відмовився від співпраці з PDVSA, має велике значення, оскільки Кремль є одним з найвірніших прихильників президента Венесуели Ніколаса Мадуро, зазначає видання.

Рахунки PDVSA, що опинилася під санкціями США, російський банк обслуговував кілька років. Ще в 2013 році компанія підписала з «Газпромбанком» угоду про кредитування нафтовидобувного підприємства Petrozamora в розмірі $1 млрд.

28 січня США ввели санкції проти PDVSA, щоб відібрати в уряду Мадуро головне джерело фінансування – продаж нафти.

Вашингтон заморозив активи компанії на $7 млрд. Санкції буде знято тільки в тому випадку, заявили в Мінфіні США, якщо контроль над компанією перейде до самопроголошеного лідера Венесуели Хуана Гуайдо.

Після введення санкцій компанія «Роснефть» стала забезпечувати PDVSA «життєво важливими нафтопродуктами» в обмін на венесуельську нафту, писала газета The New York Times.

10 лютого стало відомо, що PDVSA почала переводити рахунки всіх спільних підприємств у «Газпромбанк». У російському банку цю інформацію спростовували.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло