«Роснефть» підозрюють у співпраці з венесуельською PDVSA в обхід санкцій

«Роснефть» підозрюють у співпраці з венесуельською PDVSA в обхід санкцій

В Росії вивозять з Венесуели сиру нафту, а привозять перероблені нафтопродукти

«Роснефть» підозрюють у співпраці з венесуельською PDVSA в обхід санкцій
фото pixabay.com

Російська «Роснефть» допомагає державній нафтовій компанії Венесуели PDVSA обійти санкції США. Про це пише The New York Times, на яку посилається The Bell.

За даними джерел NYT, російська держкомпанія постачає PDVSA життєво важливі нафтопродукти, отримуючи натомість венесуельську нафту.

«Роснефть» погодилася продовжити поставки нафтопродуктів у Венесуелу в обмін на венесуельську сировину. Таким чином Венесуела частково компенсує втрачену після санкцій американську нафту, розповіли виданню два нафтових трейдери і два партнери венесуельської компанії.

До введення обмежень Венесуела імпортувала з США 120 тисяч барелів нафти на день. Легшу американську нафту вона змішувала зі своєю важкою, щоб пускати її по трубопроводах в порти, пояснює NYT.

Допомога «Роснефти» також дозволяє PDVSA продовжувати працювати, коли компанії перекрили доступ до міжнародної банківської системи, пише видання.

Цього тижня співробітники венесуельської держмонополії повідомили своїм партнерам, що вони забезпечили поставки палива до кінця березня і таким чином зупинили на деякий час енергетичну кризу, викликану санкціями США.

На думку колишнього керівника американської Chervon Алі Моширі,  завжди знайдеться хтось, хто захоче купити обмежений обсяг сирої нафти. Однак в такому випадку покупці погодяться піти на угоду тільки за «велику знижку».

Втрата американського ринку стала сильним ударом для венесуельських держкомпаній та їх місцевих постачальників.

Минулого тижня обсяг експорту венесуельської нафти в США, який був основним джерелом валютних надходжень для уряду Ніколаса Мадуро, впав на 40%. Покупці розірвали контракти, банки заморозили венесуельські рахунку, а в Карибському морі опинилися заблокованими танкери з венесуельською нафтою.

Раніше ми писали, що армада танкерів з венесуельською нафтою застрягла в Мексиканській затоці через санкції.

Нагадаємо, США ввели санкції проти венесуельської держкомпанії PDVSA. Оскільки експорт сирої нафти – основне джерело прибутку країни, таким чином Вашингтон відрізав уряд Ніколаса Мадуро від доходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті