Китай планує збудувати першу в світі космічну електростанцію до 2030 року

Китай планує збудувати першу в світі космічну електростанцію до 2030 року

Вчені уже розпочали будівництво експериментальної бази

Китай планує збудувати першу в світі космічну електростанцію до 2030 року
фото www.smh.com.au

Після своєї успішної відправки космічного апарату на зворотній бік Місяця Китай готується до будівництва першої  у світі космічної сонячної електростанції. Про це повідомляє Bloomberg.

Маючи річний бюджет у $8 млрд на космічну програму, поступаючись лише США, Пекін прагне позмагатись із своїм конкурентом за економічне, військове та технологічне домінування.

Вчені уже почали будівництво експериментальної бази в китайському місті Чунцин. Спочатку вони планують збудувати  меншу електростанцію у стратосфері в період з 2021 по 2025 роки, а сонячну установку потужністю 1 мегаватт в космосі – до 2030 року.

Зазначається, що китайські сонячні електростанції будуть знаходитись на орбіті висотою 36 000 км, що дозволить їм вловлювати промені ще до того, як вони пройдуть атмосферу та не залежно від погоди чи часу доби. Після цього сонячна енергія конвертуватиметься у мікрохвилі або лазер та передаватиметься на Землю на спеціальну приймальну станцію.

The Sydney Morning Herald зазначає, що на шляху до реалізації амбітних планів Китаю стоять кілька вагомих перешкод. Зокрема, вага електростанції, яка як очікується складе 1000 тонн, що перевищує навіть вагу Міжнародної космічної станції, яка складає 400 тонн.  Наразі дослідники вивчають, чи можна для будівництва станції використати роботі та 3D друк, щоб уникнути необхідності запуску важкої конструкції з Землі.

Азійська держава наразі розвиває різні космічні можливості, такі як «перевірка та ремонт супутників» та «розчистка орбітального сміття». На думку американської розвідки, принаймні деякі з цих місій можуть також функціонувати як зброя проти супутників США. МЗС КНР заявило, що ці обвинувачення є «безпідставними».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло