Україна готує програму грантів на покупку житла для боротьби з міграцією

Україна готує програму грантів на покупку житла для боротьби з міграцією

Програма буде розроблена для Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

Україна готує програму грантів на покупку житла для боротьби з міграцією
Фото: УНІАН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє новий механізм грантової підтримки придбання молодими сім'ями житла з метою стримування українців від масового виїзду за кордон. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Програма буде розроблена для Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло).

«Зараз готуємо зміни до законодавства, і коли буде абсолютно прозора грантова політика, держава зможе надавати кошти ... Зараз ми визначаємо критерії для клієнта: людина повинна працювати, мати достатній дохід і, що важливо, сім'ю з дитиною», – повідомив Зубко.

За його словами, це має стати одним із інструментів стримування трудової міграції.

«Ми зараз аналізуємо досвід Угорщини, Словаччини та Польщі. Вони використовували такий механізм кредитування як інструмент, щоб залишити молодь у країні», – розповів Зубко.

На думку чиновника, повинна бути окрема програма для бюджетників – вчителів, лікарів, яку могли б дофінансувати муніципалітети.

«Зараз Держмолодьжитло працює як банк: у нього є свої відділення, приймаються заявки, формуються черги, клієнт контактує зі співробітниками. Звідси і непрозорість: ми не бачимо, наприклад, кількості відмов, ми бачимо тільки вже зареєстрованих учасників. Тому зараз працюємо з Укргазбанком і Ощадбанком, щоб змінити процедуру за прикладом «теплих кредитів», коли банки виступають фронт-офісами і кредитують придбання квартири, після чого фонд частину компенсує», – пояснив Зубко. 

Він уточнив, що новий механізм передбачатиме грантову допомогу держави на кредит.

«Ми пропонуємо компенсувати кількість встановлених нормами квадратних метрів, хоча людина може придбати і дороге житло. Так грантова допомога не буде виходити за розумні рамки», – зазначив Зубко.

За словами чиновника, Мінрегіон з Ощадбанком і Укргазбанком вже проаналізував можливість викупу чинного кредитного портфелю Держмолодьжитла.

«Люди продовжують повертати кошти за раніше виданими кредитами, а фонд, отримуючи їх, знову видає нові. Тому ми з Ощадбанком і Укргазбанком проаналізували цей кредитний портфель на предмет викупу, і він виявився дуже ефективним – практично 99% кредитів є працюючими», – додав Зубко.

Раніше Mind писав, що попит на житлову нерухомість в Україні виріс на 13% в 2018 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті