НБУ спростив процедуру перевірок з питань інформаційної безпеки

НБУ спростив процедуру перевірок з питань інформаційної безпеки

Центробанк оптимізував контроль за належним використанням засобів криптографічного захисту інформації НБУ

НБУ спростив процедуру перевірок з питань інформаційної безпеки
Фото: pixabay.com

Національний банк України спростив процедуру перевірок з питань інформаційної безпеки, яка  дозволить оптимізувати контроль за належним використанням засобів криптографічного захисту інформації НБУ, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 13 лютого 2019 року №38 яка набирає чинності 31 березня 2019 року.

«Йдеться про виконання банками та іншими установами, які є безпосередніми учасниками системи електронних платежів Національного банку та/або інформаційних задач, вимог щодо використання засобів захисту інформації Національного банку, встановлених відповідними нормативно-правовими актами НБУ», – пояснюють у НБУ.

Зокрема, це дасть можливість запровадити такий метод контролю, як періодичне звітування організацій про використання засобів захисту інформації НБУ.

«Національний банк має право вимагати від організації надання інформації для здійснення контролю шляхом направлення запиту. Керівник організації зобов’язаний забезпечити надання на запит Національного банку достовірної інформації у вигляді письмових пояснень, документів в електронній (уключаючи електронний журнал ПМГК) та/або паперовій формі у строк, в обсязі, за форматом та за структурою, що визначені в такому запиті», – йдеться у документі.

У той же час НБУ згідно із документом, забезпечує нерозголошення інформації, отриманої ним під час здійснення контролю, третім особам, за винятком випадків, передбачених законодавством України.

Як нагадують у центробанку, НБУ відповідно до статті 7 Закону України «Про Національний банк України» встановлює правила захисту інформації, визначає порядок, вимоги та заходи із забезпечення інформаційної безпеки у банківській системі України та здійснює контроль за їх виконанням.

Як писав Mind, з 1 березня 2018 року набрало чинності положення НБУ про забезпечення інформаційної безпеки банків, згідно якому почали діяти обов'язкові мінімальні вимоги щодо забезпечення інформбезпеки та кіберзахисту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло