Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
«Північний потік – 2»: посли ЄС схвалили текст змін до Газової директиви

«Північний потік – 2»: посли ЄС схвалили текст змін до Газової директиви

Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики та Європарламенту

«Північний потік – 2»: посли ЄС схвалили текст змін до Газової директиви
фото Shutterstock

Комітет постійних представників держав ЄС (Coreper) погодив проект змін до газового законодавства Євросоюзу. Про це йдеться у Twitter-акаунті прес-служби Ради ЄС.

«Правила газового ринку ЄС застосовуватимуться до трубопроводів до та з третіх країн. Coreper схвалив угоду між головуючою в ЄС Румунією та Європарламентом щодо газової директиви», – йдеться у повідомленні.

Зміни передбачають поширення дії Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС) на газопроводи з третіх країн, але лише на ті секції, які розташовані на території та у територіальних водах країни, де труба підключається до газотранспортної системи Євросоюзу. У ситуації з «Північним потоком-2» це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме – під наглядом ЄК- Німеччина. 

За даними джерел DW у дипломатичних колах ЄС, за проект проголосували 27 держав, Болгарія утрималася. Співрозмовники додали, що текст було погоджено без змін.

Нагадаємо: нещодавно Європейський парламент, Рада та Єврокомісія попередньо погодили поправки до європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам ЄС.

Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики, наступне засідання якої заплановане на 4 березня, а також Європарламенту. Очікується, що євродепутати розглянуть питання на пленарній сесії у квітні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті