Європейський парламент, Рада та ЄК попередньо погодили поправки до європейської газової директиви

Європейський парламент, Рада та ЄК попередньо погодили поправки до європейської газової директиви

Документ ще має буде затверджено Європейським Парламентом і Радою

Європейський парламент, Рада та ЄК попередньо погодили поправки до європейської газової директиви
фото pixabay.com

Європейський парламент, Рада та Єврокомісія попередньо погодили поправки до європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам ЄС. Про це йдеться в офіційному повідомленні ЄК.

Метою пропозиції є вдосконалення існуючої Директиви про газ від 2009 року та забезпечення того, щоб принципи енергетичного права ЄС (доступ третіх сторін, регулювання тарифів, розмежування власності та прозорість) застосовувалися до всіх газопроводів до та з третіх країн. Винятки можливі лише за суворих процедур, в яких ЄК відіграє вирішальну роль. Європейські норми поширюватимуться на сухопутні і морські трубопроводи.

Єврокомісія зазначає, що нові правила підвищать конкуренцію між постачальниками газу, забезпечать прозоре регулювання і зміцнять енергетичну безпеку Європи. Також їх прийняття є «важливим кроком на шляху до добре функціонуючого, прозорого та конкурентоспроможного внутрішнього газового ринку ЄС, де всі постачальники діють згідно з тими ж правилами ЄС», зазначається в повідомленні.

Після цієї тимчасової політичної угоди текст Директиви буде підготовлений на всіх мовах країн ЄС і повинен бути офіційно затверджений Європейським Парламентом і Радою. Після затвердження обома законодавцями в найближчі місяці новий закон буде опублікований в Офіційному журналі ЄС, після чого директива повинна бути імплементована в національне законодавство європейських країн протягом дев'яти місяців.

Весною минулого року Європарламент прийняв поправки в газову директиву ЄС, 

Більше про ситуацію навколо будівництва газопроводу – в інтерв'ю з Михайлом Корчемкіним «Щоб сильніше нашкодити Росії, треба дозволити будівництво «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті