Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові
Її мета – рівноправний та своєчасний доступ пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості

Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові в Україні. Про це повідомляє Урядовий портал на своїй сторінці в Facebook.
Її мета – рівноправний та своєчасний доступ пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості.
Буде створена трирівнева система: на національному, регіональному та госпітальному рівнях. На національному рівні створять Трансфузіологічний центр, що буде управляти та координувати систему крові та моніторити її функціонування. На регіональному рівні центри крові централізовано заготовлятимуть, тестуватимуть, перероблятимуть, зберігатимуть та розподілятимуть донорську кров та її компоненти. А відділення трансфузіології трансформуються у лікарняні банки крові у складі закладів охорони здоров’я (госпітальний рівень).
Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові в Україні! Її мета – рівноправний та своєчасний доступ...
Опубліковано Урядовий портал Четвер, 21 лютого 2019 р.
Як повідомила на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, трансформація системи крові триватиме до 2020 року.
Розвиток системи крові в Україні базуватиметься на безоплатному добровільному донорстві крові, як це відбувається у всіх розвинених країнах світу і зокрема в Європейському Союзі. Вперше буде впроваджено єдиний національний реєстр донорів. Контроль за компонентами крові відбуватиметься через електронну систему. До неї будуть підключені установи системи крові та медзаклади.
Фінансування плану змін і сучасних технологій для роботи з донорською кров’ю і її компонентами, оцінюється у близько 6,5 млрд грн до 2022 року. Для цього передбачено кілька джерел: державний та місцевий бюджети, кошти міжнародних партнерів, а також фінансування шляхом механізмів державно-приватного партнерства.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, кількість донацій донорської крові на рік має бути не менше 1,3 мільйона. В Україні ми відстаємо в 2,5 раза – за 2017 рік в нас відбулася лише 571 тисяча донацій.
Попри таку нестачу, щороку значні обсяги крові та її препаратів утилізується через закінчення термінів придатності. Головна причина такої ситуації – відсутність координації між регіонами.
Починаємо докорінну трансформацію системи крові в Україні. Вона триватиме до 2022 року. Мета змін – гарантувати кожному...
Опубліковано Уляна Супрун Середа, 20 лютого 2019 р.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].