Іспанія не хоче реєструвати дітей, народжених в Україні від сурогатних матерів
Україна стала «інкубатором» для всієї Європи, де сурогатне материнство заборонене

Консульство Іспанії в Києві оголосило, що не буде реєструвати дітей, які народилися в Україні від сурогатних матерів у батьків-громадян Іспанії. Влада країни дала дозвіл зареєструвати лише 39 вже народжених немовлят, передає Euronews.
Законодавчо діти, народжені в Україні від сурогатних матерів, не є українцями. Якщо їх не зареєструє влада Іспанії, вони можуть залишитися без громадянства.
«Це несправедливо. Діти, які вже народилися, будуть зареєстровані, а ті, що народяться завтра – ні, – обурюється Крістіна Альварес, одна з жінок, яка заплатила сурогатній матері-українці і чекає на народження дитини в Україні. – Таке відчуття, що ви безпорадні перед обличчям свого уряду, який звинувачує вас в тому, що ви злочинець і торгуєте своїми дітьми», – скаржиться вона.
Уряд Іспанії вже не вперше бореться з батьками, які приїжджають в Україну в пошуках сурогатної матері для дитини. У серпні 2018 року біля 60 сімей не могли виїхати з території України протягом 10 тижнів: спроби вивезти дітей з країни блокувалися через підозри в торгівлі людьми і недобросовісні дії медичних працівників.
У багатьох європейських країнах, в тому числі в Іспанії, Італії, Франції та Німеччини, заборонені будь-які форми сурогатного материнства.
У той же час в Україні не існує будь-яких законодавчих бар'єрів для сурогатного материнства, тому країна стала популярним маршрутом для тих, хто хоче стати батьками.
«Бажання стати батьками і право на свободу не означають автоматичне право мати дітей», – проголошує іспанська організація проти сурогатного материнства No somos vasijas («Ми не вмістилище»). Члени цієї організації стверджують, що сурогатне материнство – це взяття в оренду жіночого тіла, що є порушенням прав людини.
«Сурогатне материнство має добре винагороджуватися і схвалюватися суспільством», – каже Альварес. Вона стверджує, що ніколи б не попросила іншу жінку зробити це задарма, бо розуміє, з якою самопожертвою і фізичними навантаженнями це пов'язано.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].