Іспанія не хоче реєструвати дітей, народжених в Україні від сурогатних матерів

Іспанія не хоче реєструвати дітей, народжених в Україні від сурогатних матерів

Україна стала «інкубатором» для всієї Європи, де сурогатне материнство заборонене

Іспанія не хоче реєструвати дітей, народжених в Україні від сурогатних матерів
фото pixabay.com

Консульство Іспанії в Києві оголосило, що не буде реєструвати дітей, які народилися в Україні від сурогатних матерів у батьків-громадян Іспанії. Влада країни дала дозвіл зареєструвати лише 39 вже народжених немовлят, передає Euronews.

Законодавчо діти, народжені в Україні від сурогатних матерів, не є українцями. Якщо їх не зареєструє влада Іспанії, вони можуть залишитися без громадянства.

«Це несправедливо. Діти, які вже народилися, будуть зареєстровані, а ті, що народяться завтра – ні, – обурюється Крістіна Альварес, одна з жінок, яка заплатила сурогатній матері-українці і чекає на народження дитини в Україні. – Таке відчуття, що ви безпорадні перед обличчям свого уряду, який звинувачує вас в тому, що ви злочинець і торгуєте своїми дітьми», – скаржиться вона.

Уряд Іспанії вже не вперше бореться з батьками, які приїжджають в Україну в пошуках сурогатної матері для дитини. У серпні 2018 року біля 60 сімей не могли виїхати з території України протягом 10 тижнів: спроби вивезти дітей з країни блокувалися через підозри в торгівлі людьми і недобросовісні дії медичних працівників.

У багатьох європейських країнах, в тому числі в Іспанії, Італії, Франції та Німеччини, заборонені будь-які форми сурогатного материнства.

У той же час в Україні не існує будь-яких законодавчих бар'єрів для сурогатного материнства, тому країна стала популярним маршрутом для тих, хто хоче стати батьками.

«Бажання стати батьками і право на свободу не означають автоматичне право мати дітей», – проголошує іспанська організація проти сурогатного материнства No somos vasijas («Ми не вмістилище»). Члени цієї організації стверджують, що сурогатне материнство – це взяття в оренду жіночого тіла, що є порушенням прав людини.

«Сурогатне материнство має добре винагороджуватися і схвалюватися суспільством», – каже Альварес. Вона стверджує, що ніколи б не попросила іншу жінку зробити це задарма, бо розуміє, з якою самопожертвою і фізичними навантаженнями це пов'язано.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло