Кабмін скасував порядок розрахунку резервів незароблених премій за «автоцивілкою»

Кабмін скасував порядок розрахунку резервів незароблених премій за «автоцивілкою»

Прийняття постанови сприятиме дерегуляції ринку фінансових послуг

Кабмін скасував порядок розрахунку резервів незароблених премій за «автоцивілкою»
Фото: pixabay

Кабмін скасував Порядок розрахунку резервів незароблених премій, який здійснюється за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ, «автоцивілки»).

Відповідною Постановою №114 від 20 лютого 2019 року, розміщеною на урядовому порталі, Кабінет міністрів України скасував власну Постанову №671 від 23 липня 2008 року, якою був затверджений зазначений Порядок розрахунку резервів незароблених премій.

«Прийняття рішення зумовлене змінами на ринку страхування з часу прийняття постанови та змінами підходів до формування зазначених резервів. Крім того, питання формування страхових резервів, на сьогодні, регулюється виключно актами Нацкомфінпослуг. Таким чином прийняття постанови сприятиме дерегуляції ринку фінансових послуг», – пояснили в уряді.

Згідно з оприлюдненою на сайті Кабміну пояснювальною запискою до відповідної постанови, таке рішення прийнято у зв'язку зі вступом в силу розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до методики формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя» №1638 від 2018 року, передає Інтерфакс-Україна.

Підставою для такого рішення стало те, що діючий раніше метод розрахунку резервів незароблених премій за «автоцивілкою» застарів, є неактуальним і, як наслідок, не відповідає потребам ринку.

Згідно з пояснювальною запискою, відповідно до підпункту 56 п. 4 Положення про Нацкомфінпослуг, затвердженого указом президента №1070 від 2011 року, комісія встановлює правила формування, обліку та розміщення страхових резервів. Зміни методики спрямовані удосконалення якості активів, поліпшення платоспроможності, підвищення рівня капіталізації і фінансової стабільності страховиків.

Крім того, змінами методики передбачено вирішення питання про вдосконалення методики формування резервів незароблених премій методом «коефіцієнта збитковості» або методом «1/365». Це дасть страховикам можливість обрати найбільш оптимальний метод розрахунку резервів, що дозволить використовувати найбільш прийнятні для його портфеля договорів страхування актуарні розрахунки, забезпечуючи при цьому достатні для страхових виплат активи.

Нагадаємо: за інформацією Ліги страхових організацій України валові страхові премії учасників проекту «Відкрите страхування», які здійснюють види страхування, інші, ніж страхування життя, за підсумками січня-грудня 2018 року склали 9,7 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло