Захворіло у світі
941,949 осіб
Померло у світі
47,522 особи
Вилікувалось у світі
195,929 осіб
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
НБУ переніс застосування міжнародного банківського рахунку IBAN з квітня на початок серпня

НБУ переніс застосування міжнародного банківського рахунку IBAN з квітня на початок серпня

IBAN повинен мотивувати і сприяти популяризації СЕП НБУ, зокрема, серед небанківських установ

НБУ переніс застосування міжнародного банківського рахунку IBAN з квітня на початок серпня
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) відтермінував застосування в Україні міжнародного номера банківського рахунку (IBAN, від англ. – international bank account number) до початку серпня з 1 квітня 2019 року, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександр Яблунівський на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

«Ми прийняли рішення щодо перенесення дати впровадження IBAN з 1 квітня на початок серпня. Ми окремо офіційно про це оголосимо», – сказав він.

Також він зазначив, що імплементація в Україні стандарту IBAN – це дуже важливий крок у переході на міжнародні стандарти, який повинен мотивувати і сприяти популяризації Системи електронних платежів (СЕП) НБУ серед її користувачів, перш за все небанківських установ.

«Ми дуже ретельно аналізуємо, хто є клієнтом СЕП. Банки – це тільки частина операцій, тоді як основна частка – це клієнтські операції. У майбутньому ми сподіваємося залучити не тільки банки, але і великі компанії до обговорення бачення розвитку СЕП, тієї функціональності, яка повинна бути в майбутній системі», – сказав він.

Прикладом такого нового функціоналу, за його словами, може бути здійснення платежів з використанням не тільки рахунки, але деякого нікнейму (alias), такий як номер мобільного рахунку або email.

«Це майбутні моделі. Вони вже втілені в світі, і ми теж на них дивимося, як приклад того, яку модернізацію (від НБУ – Mind) зажадає світ. Все це буде сприяти конкуренції, і виникненню нових бізнес-моделей, в яких СЕП буде відігравати суттєву роль, як в роздробі, так і інших сегментах», – зазначив Яблунівскій.

Раніше повідомлялося, що НБУ в даний час веде роботу над подальшим розвитком СЕП, зокрема, перекладом системи на сучасні міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями та над впровадженням нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів.

Серед пріоритетів модернізації системи – впровадження миттєвих платежів; створення основи для цілодобової роботи системи в форматі 24/7; докорінне оновлення системи криптографічного захисту інформації НБУ; розширення функціональності та інформаційної складової повідомлень.

Нагадаємо: за даними НБУ у 2018 році кількість користувачів СЕП НБУ зросла на 7%, сума коштів – на 19%. Упродовж минулого року СЕП у середньому за день обробляла 1,4 млн початкових платежів на суму 101 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію