Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
У «рейтингу здоров'я» від Bloomberg Україна обігнала Росію

У «рейтингу здоров'я» від Bloomberg Україна обігнала Росію

На здоров'я мешканців впливають чимало факторів, але головними виявилися звички в харчуванні

У «рейтингу здоров'я» від Bloomberg Україна обігнала Росію
Bloomberg analysis of World Health Organization data; United Nations Population Division and the World Bank

Секрет здоровʼя, очевидно, міститься в гаспачо або паельї, оскільки Іспанія, де ці страви традиційні, обігнала Італію і вийшла на перше місце в рейтингу найбільш здорових країн світу від Bloomberg.

Експерти оцінили 169 країн, враховуючи основні фактори, які впливають на здоровʼя населення: середня тривалість життя, кількість курців, кількість людей, які страждають від зайвої ваги; екологічні фактори, такі як доступ до чистої води і санітарія.

За даними ООН, в Іспанії найвища тривалість життя серед країн Євросоюзу, і у світі ця країна поступається лише Японії та Швейцарії. За прогнозами, до 2040 року в Іспанії буде найвища середня тривалість життя – майже 86 років.

Дослідники Bloomberg відзначають, що на рівень здоров'я нації впливають і харчові звички. Зокрема, жителі країн, де переважає «середземноморська дієта», що містить оливкову олію і корисні горіхи, рідше страждають на серйозні серцево-судинні захворювання, ніж, наприклад, жителі країн, які споживають невелику кількість жирів.

У першій десятці слідом за Іспанією розташувалися Італія, Ісландія, Японія, Швейцарія, Швеція, Австралія, Сінгапур, Норвегія та Ізраїль.

В «рейтингу здоровʼя» від Bloomberg Україна обігнала Росію

Україна розташувалася на 93-му місці, обігнавши Росію, яка піднялася на 5 пунктів, до 95-го рядка.

Тим часом Канада піднялася на 16-те місце і значно перевершила США і Мексику, які опустилися, відповідно, до 35-го і 53-го. Тривалість життя в США знижується через смерть від передозування наркотиками і самогубств.

Південна Корея піднялася на сім пунктів, до 17-го рядка, а Китай, де проживає 1,4 млрд людей, піднявся на три місця – до 52-го. За даними Інституту показників і оцінки здоров'я, до 2040 року за очікуваною тривалістю життя Китай перевищить США, однак погана екологія не дозволяє цій країні підняти в рейтингу вище.

На африканські країни на південь від Сахари припадає 27 з 30 найбільш нездорових країн у рейтингу.

Нагадаємо: раніше Bloomberg розрахував індекс доступності наркотиків у різних країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті