Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Економіка України потребує розширеної пропозиції грошей – експерт

Економіка України потребує розширеної пропозиції грошей – експерт

Економіка України потребує розширеної пропозиції грошей – експерт

Економіка України потребує розширеної пропозиції грошей – експерт
Фото: Shutterstock

Економіка України потребує монетизації і більш сприятливих умов для розвитку бізнесу. Про це повідомив директор економічних і соціальних програм Українського центру економічних та політичних досліджень ім.О. Разумкова Василь Юрчишин.

«В Україні останніми роками грошова маса мала тенденцію до суттєвого зниження. Навіть протягом відносно успішного 2018 року це зростання сягнуло 5-6%, в той час як інфляція була близько 10%», – прокоментував він ситуацію на веб-сайті Центру.

На його думку, обмежуюча монетарна політика несе високі процентні ставки, яки є одним з чинників зростання інфляції.

«Якщо центральний банк утримує ставку рефінансування 18%, то бізнес у кращому випадку зможе отримати ставки на рівні 25-30%. Вкрай мало є проектів, що за такі гроші можуть себе окупити», – підкреслив В.Юрчишин.

Крім того, експерт відмітив, що висока ставка рефінансування робить високоприбутковими облігації внутрішньої державної позики – це додатково вимиває кошти з реального сектору економіки.

«Гроші накопичуються, але не працюють у реальному секторі… Тобто зараз ми ледь не тонемо і немає стимулів для подальшого розвитку. Економіка потребує розширеної пропозиції грошей», – резюмував він.

Як повідомлялося, голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій у 2019 році неодноразово заявляв про наявність підстав для послаблення монетарної політики центробанку. Проте Нацбанк продовжує утримувати облікову ставку на рівні 18% річних, яка лишається незмінної з 7 вересня 2018 року.

Черговий розгляд правлінням НБУ питання щодо рівня облікової ставки заплановано на 14 березня.

Інфляція у 2018 році склала 9,8% (грудень до грудня), хоча НБУ прагнув її зниження до 6% +/- 2 відсоткових пункта. Нацбанк прогнозує зменшення інфляції на кінець 2019 року до 6,3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті