Захворіло у світі
112,590,567
Померло у світі
2,498,273
Вилікувалось у світі
63,535,290
Захворіло в Україні
1,325,841
Померло в Україні
25,596
Вилікувалось в Україні
1,159,311
Корупція в оборонній галузі: НАБУ проаналізує інформацію щодо звинувачень проти Гладковського

Корупція в оборонній галузі: НАБУ проаналізує інформацію щодо звинувачень проти Гладковського

Підприємства, які фігурують у журналістському розслідуванні «Наші гроші», вже є об'єктами розслідувань НАБУ, що тривають

Корупція в оборонній галузі: НАБУ проаналізує інформацію щодо звинувачень проти Гладковського
Фото: НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері, викладену в журналістському розслідуванні «Bihus.info» та нададуть їй належну оцінку.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ на сторінці у Facebook.

«Детективи #НАБУ проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері, викладену в журналістському розслідуванні Lesya Ivanova, та нададуть їй належну оцінку. Зазначимо, що підприємства, про які йдеться в матеріалі, вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які тривають», – йдеться у повідомленні.

Детективи #НАБУ проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері, викладену в журналістському розслідуванні...

Опубликовано НАБУ Вторник, 26 февраля 2019 г.

Як зазначають у НАБУ, слід розуміти, що розслідування корупційних схем в оборонній сфері складні і мають свою специфіку, яка відрізняє їх від решти корупційних злочинів, зокрема часто закупівлі товарів здійснюються за закритими процедурами, без проведення конкурентних торгів, за відсутності чітко встановленої процедури визначення ціни закупівлі та переможця.

Крім того, частина документів, у тому числі тих, які можуть бути доказами, мають гриф секретності, відсутній ринок товарів військового та подвійного призначення, що ускладнює проведення товарознавчої експертизи, визначення ринкової ціни, на підставі якої можна стверджувати про збитки, завдані корупційними схемами.

Також, з’ясування обставин вчинення злочину потребує отримання інформації з-за кордону, що триває від півроку і більше.

Як зазначається, загалом детективи розслідують корупцію на близько 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу в межах декількох десятків кримінальних проваджень. По одному з таких підприємств – Львівському бронетанковому заводу – розслідування завершено і з липня 2018 року справа слухається в суді.

Нагадаємо, що напередодні журналісти «Bihus.info» оприлюднили схему з розкрадання в оборонному комплексі, головним фігурантом якої названо сина Олега Гладковського Ігоря. За інформацією видання він разом із партнерами організував у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки і був безпосереднім учасником мільйонних схем з розкрадання в оборонному комплексі.

Пізніше, стало відомо, що «Укроборонпром» і перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський подаватимуть до суду на журналістів за випуск програми «Наші гроші» № 257-258.

Крім того, сам Гладковський звернувся в правоохоронні органи із заявою про перевірку оприлюднених у журналістському розслідуванні Bihus.Info фактів про незаконні оборудки при закупівлях в армії, а також просить тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО.

Також стало відомо, що Державне підприємство «Укроборонсервіс» на початку лютого, яке входить до структури концерну «Укроборонпром», заплатило автоскладальний завод №2 компанії «Богдан Моторс», власником якої є Гладковський, 34,4 млн грн за «вироби» на виконання договору з Міноборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті