В Британії випустили перші в світі катастрофні облігації для захисту від терактів

В Британії випустили перші в світі катастрофні облігації для захисту від терактів

Ці облігації дозволяють інвесторам застрахувати пов'язані з тероризмом ризики на ринках капіталу

В Британії випустили перші в світі катастрофні облігації для захисту від терактів
фото pixabay.com

Британська державна перестрахувальна компанія Pool Re оголосила про випуск перших в світі катастрофних облігацій, призначених виключно для захисту від терактів. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Зазначається, що трирічні бонди на 75 млн фунтів стерлінгів ($99 млн) з купоном 5,9% розміщуються через SPV-компанію Baltic PCC Ltd.

Облігації, що дозволяють інвесторам безпосередньо застрахувати пов'язані з тероризмом ризики на ринках капіталу, забезпечують виплату в тому випадку, якщо збиток від терактів у Великобританії за один рік перевищить 750 млн фунтів.

«Ми кілька років працювали над розміщенням цих паперів, і ми раді, що першими створили абсолютно нове джерело капіталу на ринку захисту від ризиків тероризму», – заявив гендиректор Pool Re Джуліан Еноізі. За його словами, 14 програм страхування від терактів, що існують в світі, в подальшому зможуть використовувати такий досвід для залучення капіталу.

Pool Re була створена в 1993 році за підтримки уряду Великобританії після теракту ІРА (Ірландської республіканської армії) в квітні 1992 року у будівлі Балтійської біржі в лондонському Сіті. Страховий збиток тоді склав 650 млн фунтів. Спочатку Pool Re повинна була захищати британські компанії від шкоди в результаті терактів ІРА, проте з роками коло її обов'язків постійно розширювався.

Облігації катастроф (англ. Catastrophe bonds, або cat bonds) з'явилися на початку 1990-х років, щоб захистити страховиків. Найчастіше вони забезпечували страховий захист на випадок стихійних лих, але в останні роки вийшли і в інші області, в тому числі захист від кібератак. Подібні облігації зазвичай відрізняються високою прибутковістю, що в умовах низьких процентних ставок по всьому світу привернуло до них підвищену увагу як пенсійних фондів, так і суверенних фондів добробуту.

Ринок катастрофних облігацій, як і всіх боргових паперів, пов'язаних зі страхуванням (ILS), зростає активними темпами: за даними страхового брокера Willis Towers Watson, на кінець 2018 року в такі папери було інвестовано $93 млрд проти $18 млрд в 2009 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті