Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Екс-дружина Фірташа має намір відсудити у нього 5 млрд євро - ЗМІ

Екс-дружина Фірташа має намір відсудити у нього 5 млрд євро - ЗМІ

Вони звинувачують Фірташа та його наближену особу у тому, що вони «незаконним чином забирали гроші з основної компанії та розміщували їх в офшорних компаніях на початку 2000-х»

Екс-дружина Фірташа має намір відсудити у нього 5 млрд євро - ЗМІ
Дмитро Фірташ
фото pixabay.com

Екс-дружина та пасинок українського олігарха Дмитра Фірташа мають намір подати проти нього позов про нанесення збитків у майже 5 млрд євро до віденської прокуратури. Про це повідомляє видання Die Presse.

Заява також стосуватиметься близького товариша Фірташа, який «посідає високу політичну посаду в Україні».

Зокрема, колишня дружина збирається написати про відмивання грошей Фірташем, вимагання та шахрайство.

«Колишня дружина Фірташа та її син обвинувачують підозрюваних – обидва вважаються невинними – у тому, що вони незаконним чином забирали гроші з основної компанії та розміщували їх в офшорних компаніях на початку 2000-х», – зазначає видання. Причиною для виведення коштів, найбільш ймовірно, стало, розлучення подружжя.

Видання повідомляє, що пізніше підозрювані здійснювали спроби вирішити непорозуміння з екс-дружиною та пасинком за допомогою залякувань.

Ймовірна шкода оцінюється у суму близько 5 млрд євро.

Видання нагадує, що в 2018 році в будинках компаній Фірташа в країні проводились обшуки. Українські правоохоронці готовили про ймовірні податкові порушення, а представники олігархії називали ці заходи спробою посилити тиск на Фірташа, який став жертвою «систематичної кампанії» з 2014 року.

Нагадаємо, що Фірташ вже кілька років знаходиться під домашнім арештом у Відні, де був заарештований 12 березня 2014 року. Бізнесмен був затриманий за запитом США, які відтоді домагаються його екстрадиції за звинуваченням у підкупі індійських чиновників для отримання ліцензій на видобуток титановмісних мінералів. 

Віденський суд обрав Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але згодом погодився випустити його під заставу в 125 млн євро. Після цього цей же суд відхилив запит Міністерства юстиції США щодо екстрадиції Фірташа.

Після ще одного запиту США на екстрадицію, який було також відхилено, Віденський суд знову відпустив бізнесмена під зобов’язання регулярно з’являтися до суду та не покидати територію Австрії.

Після цього Фірташ знову заявив, що не винний, а запити США та Іспанії є частиною кампанії з його переслідування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті