Верховний суд визнав порушенням з боку «Укрнафти» поставки «чорного золота» без передоплати

Верховний суд визнав порушенням з боку «Укрнафти» поставки «чорного золота» без передоплати

«Укрнафта» не мала законних підстав поставляти без попередньої оплати 1 млн тонн нафти на суму майже 5 млрд грн

Верховний суд визнав порушенням з боку «Укрнафти» поставки «чорного золота» без передоплати
Фото: УНІАН

Велика палата Верховного суду (ВС) прийняла остаточне судове рішення по «Укрнафті», згідно з яким компанія не мала законних підстав поставляти без попередньої оплати 1 млн тонн нафти на загальну суму майже 5 млрд грн. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Таке рішення суд прийняв 26 лютого ввечері.

«Таким чином, ВС прийняв до уваги аргументи Національного бюро, яке розслідує відповідну корупційну схему», – сказано в повідомленні НАБУ.

Відомство нагадало, що в лютому 2018 року компанія, яка сама ніколи не закуповувала ресурси в «Укрнафти», звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету міністрів України. В ньому вона просила визнати незаконними пункти постанови Кабміну, які зобов'язують держкомпанії поставляти сировину тільки на умовах повної передоплати.

«Порушення саме цього пункту стало підставою для порушення кримінальної виробництва детективами НАБУ в 2016 році», – повідомили в відомстві.

Окружний адмінсуд Києва в лютому-2018 задовольнили позов компанії. А в червні 2018 року таке ж рішення прийняв і Київський апеляційний адміністративний суд.

У липні 2018 року Кабмін подав до Верховного суду касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного адмінсуду, до якої приєдналося НАБУ. Верховний суд відкрив провадження у справі і зупинив виконання рішень Окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адмінсуду на період розгляду касаційної скарги уряду.

У НАБУ відзначили, що це рішення ВС посилить здатність Нацбюро відстоювати інтереси держави та відшкодувати збитки за кримінальні правопорушення.

«В результаті активних слідчих і процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-одержувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ «Укрнафта» більше 51,7 млн ​​грн», – сказано в повідомленні.

Раніше Mind писав, що «Укрнафта» має намір стягнути з «Нафтогазу» кошти за спірний газ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло