Тігіпко назвав причину купівлі у Порошенка заводу «Кузня на Рибальському»

Тігіпко назвав причину купівлі у Порошенка заводу «Кузня на Рибальському»

Бізнесмен хоче побудувати в Києві на територіях заводу житловий масив і великий торгово-офісний центр

Тігіпко назвав причину купівлі у Порошенка заводу «Кузня на Рибальському»
Фото: УНІАН

Бізнесмен Сергій Тігіпко повідомив, що хоче побудувати в Києві на територіях заводу «Кузня на Рибальському» житловий масив і великий торгово-офісний центр. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю журналу НВ.

Тігіпко зізнався, що розглядає «Кузню на Рибальському» не тільки як промисловий, але й як комплексний девелоперський проект. За його словами, переносити виробництво заводу він не збирається, проте значна частина площ на Рибальському півострові не задіяна у виробничих цілях і використана неефективно.

«Ось на цій території ми і плануємо розпочати найближчим часом масштабний будівельний проект. Швидше за все, це буде житловий масив – зі школами, дитячими садками, комерційною нерухомістю. Що ж стосується ділянки в 9 га біля залізничного вокзалу, то на ньому плануємо побудувати великий торгово-офісний центр», – сказав він.

Додамо, що Порошенко продав «Кузню на Рибальському» в листопаді 2018 року і назвав причиною продажу заводу уникнення конфлікту інтересів.

Завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська Кузня») був створений у 1862 році. У 1995 році його придбав Петро Порошенко і передав управління бізнес-активом фонду Прайм Ессетс Капітал. З початку війни на Донбасі завод займався новими розробками оборонного призначення. Там випускають бойові модулі і бронемашини, а також гранатомети і зенітні установки. З 2016 року Кабінет міністрів дозволив заводу здійснювати експорт товарів військового значення. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити замовлення. У 2017 році його прибуток становив 18,6 млн грн, а виручка – 776 млн грн.

На момент продажу фонду Прайм Ессетс Капітал належало 73,9% акцій. Ще 20,13% акцій було у фонду ВІК Ігоря Кононенко, депутата від БПП і давнього бізнес-партнера президента. У листопаді 2018 року ці фірми продали свої акції (3,23 млн або 94,03%) кіпрській компанії Еwins Lімітеd, підконтрольній Сергію Тігіпку. Найвища ціна однієї акції, по якій кіпрська компанія придбала акції заводу, становила трохи більше $93. Максимальна вартість покупки пакета акцій – $300 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті