Тігіпко назвав причину купівлі у Порошенка заводу «Кузня на Рибальському»
Бізнесмен хоче побудувати в Києві на територіях заводу житловий масив і великий торгово-офісний центр

Бізнесмен Сергій Тігіпко повідомив, що хоче побудувати в Києві на територіях заводу «Кузня на Рибальському» житловий масив і великий торгово-офісний центр. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю журналу НВ.
Тігіпко зізнався, що розглядає «Кузню на Рибальському» не тільки як промисловий, але й як комплексний девелоперський проект. За його словами, переносити виробництво заводу він не збирається, проте значна частина площ на Рибальському півострові не задіяна у виробничих цілях і використана неефективно.
«Ось на цій території ми і плануємо розпочати найближчим часом масштабний будівельний проект. Швидше за все, це буде житловий масив – зі школами, дитячими садками, комерційною нерухомістю. Що ж стосується ділянки в 9 га біля залізничного вокзалу, то на ньому плануємо побудувати великий торгово-офісний центр», – сказав він.
Додамо, що Порошенко продав «Кузню на Рибальському» в листопаді 2018 року і назвав причиною продажу заводу уникнення конфлікту інтересів.
Завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська Кузня») був створений у 1862 році. У 1995 році його придбав Петро Порошенко і передав управління бізнес-активом фонду Прайм Ессетс Капітал. З початку війни на Донбасі завод займався новими розробками оборонного призначення. Там випускають бойові модулі і бронемашини, а також гранатомети і зенітні установки. З 2016 року Кабінет міністрів дозволив заводу здійснювати експорт товарів військового значення. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити замовлення. У 2017 році його прибуток становив 18,6 млн грн, а виручка – 776 млн грн.
На момент продажу фонду Прайм Ессетс Капітал належало 73,9% акцій. Ще 20,13% акцій було у фонду ВІК Ігоря Кононенко, депутата від БПП і давнього бізнес-партнера президента. У листопаді 2018 року ці фірми продали свої акції (3,23 млн або 94,03%) кіпрській компанії Еwins Lімітеd, підконтрольній Сергію Тігіпку. Найвища ціна однієї акції, по якій кіпрська компанія придбала акції заводу, становила трохи більше $93. Максимальна вартість покупки пакета акцій – $300 млн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].