НБУ змінить критерії визначення системно важливих банків

НБУ змінить критерії визначення системно важливих банків

Нові підходи мають точніше відображати значимість банків для ринку

НБУ змінить критерії визначення системно важливих банків
Фото: Shutterstock

Національний банк змінить критерії, за якими щороку визначає системно важливі банки на наступний рік, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

«Національний банк впродовж березня-квітня завершить оновлення методології оцінки системної важливості банків.  Оновлені критерії, а також затверджений відповідно до них перелік системно важливих банків на 2020 рік буде оприлюднено на сайті Національного банку до 1 червня 2019 року», – пояснюють у НБУ.

Перенесення термінів для визначення системно важливих банків закріплене постановою Правління Національного банку України №46 «Про внесення зміни до Положення про порядок визначення системно важливих банків», яка затверджена і набуває чинності 28 лютого 2019 року.

«Відповідне рішення пов’язане з необхідністю врахування міжнародної практики у визначенні критеріїв системної важливості, зокрема рекомендацій Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority). Нові підходи мають точніше відображати значимість банків для ринку», – пояснюють у НБУ.

Як нагадує регулятор, відповідно до чинних критеріїв з 2016 року системно важливими банками незмінно визначались Приватбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк. У 2019 році вони так само мають статус системно важливих.

Системно важливий банк – термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають банки, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи.

До системно важливих банків НБУ може застосовувати посилені пруденційні вимоги, зокрема підвищені нормативи ліквідності та капіталу. Це відповідає загальноприйнятій світовій практиці. Також статус системно важливого визначає особливий режим нагляду за банком.

Нагадаємо: більше половини середніх і невеликих банків не пройшли перевірку НБУ. Із 40 середніх і невеликих банків більше 20-ти отримали незадовільні оцінки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло