Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
В США відповіли на заяву глави КС, що в Сполучених Штатів немає статті про збагачення

В США відповіли на заяву глави КС, що в Сполучених Штатів немає статті про збагачення

У Сполучених Штатах не одна така стаття, а цілий інструментарій конвенції ООН проти корупції

В США відповіли на заяву глави КС, що в Сполучених Штатів немає статті про збагачення
фото pixabay.com

У Сполучених Штатів є власні ефективні механізми для боротьби з корупцією. Про це заявив прес-аташе посольства США в Україні Рей Кастілло в інтерв’ю «Українській правді».

«США ратифікували конвенцію ООН проти корупції 30 жовтня 2006 року. І ми рішуче підтримуємо цілі конвенції та інструменти, які вона надає», – пояснив прес-аташе посольства США.

Дипломат підкреслив, що в США звинувачення в незаконному збагаченні часто стають причиною для звільнення підозрюваних чиновників з їхніх посад.

«Ми використовуємо свідчення про незаконне збагачення як докази у наших кримінальних справах. І ми використовуємо незаконне збагачення як підставу для звільнення корумпованих офіційних осіб з їхніх посад. Уряд США на усіх рівнях використовує цілу низку статутних документів, щоб боротися з корупцією і руйнівною атмосферою, яку вона породжує», – сказав Кастілло.

Нагадаємо, голова Конституційного суду Станіслав Шевчук прокоментував рішення суду про скасування статті про незаконне збагачення і заявив, що «у США також немає цієї статті».

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

За словами глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, за весь період роботи САП та НАБУ було відкрито 106 проваджень за статтею про незаконне збагачення, 65 проваджень розслідуються, 37 проваджень закрито, а 4 провадження направлено до суду з обвинувальними актами.

Тепер, після того як Конституційний суд України скасував цю статтю, всі ці чиновники, на яких були відкриті кримінальні справи, стали фактично «чистими» перед законом, сказав Холодницький в ефірі програми «Право на владу» на 1+1.

26 лютого стало відомо, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті