НБУ: профіцит платіжного балансу склав $400 млн на кінець січня-2019

НБУ: профіцит платіжного балансу склав $400 млн на кінець січня-2019

Протягом січня Україна зменшила обсяги імпорту та збільшила обсяги експорту продукції

НБУ: профіцит платіжного балансу склав $400 млн на кінець січня-2019
Фото: Shutterstock

Станом на кінець січня 2019 року платіжний баланс країни звели з профіцитом у $400 млн, а отже до країни надійшло коштів більше, ніж країна витратила, передає hromadske із посиланням на попередні дані Макроекономічного огляду Національного банку України за лютий 2019 року.

Причиною того, що платіжний баланс вийшов у профіцит, стало те, що протягом січня Україна зменшила обсяги імпорту та збільшила обсяги експорту продукції.

«Так, рекордний урожай кукурудзи 2018 року четвертий місяць поспіль забезпечував високі темпи зростання експорту зернових культур – у січні фізичні обсяги експорту кукурудзи збільшилися в 1,6 раза проти січня 2018 року», – повідомляють у Нацбанку.

Також у НБУ зазначили, що протягом місяця зросли обсяги експорту металургії, а приплив іноземних інвестицій склав $200 млн.

Як зазначається, на відміну від попередніх місяців, у січні Україна була чистим кредитором відносно зовнішнього світу (на $500 млн). Так, збільшилися чисті зовнішні активи приватного сектору, передусім за рахунок дебіторської заборгованості за торговими кредитами реального сектору.

Нагадаємо, що у 2018 році платіжний баланс України був профіцитним: надходження валюти перевищили її відтік на $3 млрд.

Платіжний баланс впливає на обмінний курс гривні до іноземних валют. Дефіцит платіжного балансу свідчить про те, що валюти в країні стає менше і вона стає дорожчою. Профіцит є свідченням протилежної ситуації.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

Також у НБУ повідомили, що у 2018 році ВВП України зріс на 3,4% – найбільший показник за останні сім років.

НБУ визначив зростання готівкової валюти поза банками в Україні у 2018 році на $2,1 млрд, що перебільшує відповідний показник попереднього року в 5,4 раза. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло