Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Мадрид та Лондон підписали угоду проти відмивання коштів через Гібралтар

Мадрид та Лондон підписали угоду проти відмивання коштів через Гібралтар

Податкова угода між сторонами була укладена та тлі скорого виходу Британії з ЄС

Мадрид та Лондон підписали угоду проти відмивання коштів через Гібралтар
фото Maurice Chédel/Wikipedia

Іспанія і Великобританія підписали податкову угоду щодо Гібралтару, покликану запобігти фінансовому шахрайству і відмиванню грошей через цю британську заморську територію після виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського союзу. Про це повідомляє DW.

Так, відповідно до цього договору фізичні та юридичні особи, які проживають на території Гібралтару або займаються там ділової діяльністю, будуть розглядатися як податкові резиденти Іспанії, якщо з цією країною пов'язана велика частина їх доходів і вкладів.

Ця угода, яка ще має бути ратифікована іспанським урядом і парламентами обох країн, є частиною пакетної угоди щодо Brexit між Лондоном і Брюсселем, схваленої Євросоюзом у листопаді 2018 року.

Для Мадрида важливо, щоб ситуація 29 березня, коли Великобританія і відповідно Гібралтар вийдуть із Євросоюзу, «розвивалася планомірно й з урахуванням інтересів Іспанії в питаннях боротьби з шахрайством і ухиленням від сплати податків», відзначають в іспанському МЗС.

Нагадаємо: Гібралтар перейшов до Великобританії в 1713 році, після чого Мадрид неодноразово намагався повернути його. Наприкінці 1960-х років Іспанія через розбіжності закрила кордон із Гібралтаром, а повністю відкрила його в 1985 році, перед своїм вступом до Європейського економічного співтовариства – попередника ЄС.

У 2002 році 99% гібралтарців на референдумі відхилили пропозицію розділити суверенітет території між Лондоном і Мадридом. У той же час на референдумі щодо виходу Британії з ЄС 95,9% жителів Гібралтару проголосували за те, щоб залишитися в складі блоку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті