Євросоюз узгодив новий закон, який зобов’яже вказувати на екологічні ризики інвестицій

Євросоюз узгодив новий закон, який зобов’яже вказувати на екологічні ризики інвестицій

Вважається, що закон буде стимулювати інвестиції в екологічно чисте виробництво

Євросоюз узгодив новий закон, який зобов’яже вказувати на екологічні ризики інвестицій
фото pixabay.com

Євросоюз узгодив новий закон, який зобов'язує керівників активами, страхові компанії і пенсійні фонди розкривати екологічні ризики своїх інвестицій, повідомляє Reuters, на яке посилається vestifinance.ru.

Мета нового законодавства – стимулювати інвестиції в екологічно чисте виробництво та обмежити практику, при якій компанії стверджують, що вони більше дбають про навколишнє середовище, ніж є насправді.

«Сьогодні ЄС встановлює рамки прозорості, щоб інвестори були добре поінформовані про екологічні та соціальні наслідки своїх інвестицій», – заявив міністр фінансів Румунії Еуджен Теодорович.

Новий закон набуде чинності після того, як буде виконано ще кілька заключних процедурних кроків.

Законом встановлюються єдині правила про те, як фінансові компанії повинні інформувати інвесторів про екологічні і соціальних ризики та можливості, пов'язані з інвестиціями.

Наприклад, менеджери повинні будуть розкривати інформацію про інвестиції в активи, які можуть забруднювати воду, повітря або завдавати шкоди біологічному різноманіттю, як виробники інсектицидів та пестицидів.

Нові правила є частиною пакету заходів, спрямованих на досягнення цілей ЄС по боротьбі з глобальним потеплінням. Для цього, за оцінками комісії, протягом наступних двох десятиліть будуть потрібні додаткові інвестиції в розмірі 180 млрд євро на рік.

Нагадаємо, в грудні представники Єврокомісії, Європарламенту та 28 країн-членів Євросоюзу узгодили більш жорсткі стандарти викидів вуглекислого газу (CO2).

Євросоюз ставить за мету до 2030 року знизити допустимі для нових автомобілів викиди на 37,5% порівняно з рівнем 2021 року. Викиди CO2 у легких вантажних автомобілів до 2030 року мають скоротитися на 31%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті