Меркель відкинула пропозицію США ввести кораблі в Азовське море, щоб спровокувати Путіна
Одна з причин відмови – розходження позицій двох країн по «Північному потоку-2»

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася від пропозиції віце-президента США Майка Пенса направити німецькі кораблі в Керченську протоку, щоб спровокувати Росію, пише Bloomberg.
На зустрічі 16 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки віце-президент США Майк Пенс запропонував Меркель відправити німецькі кораблі через Керченську протоку, щоб показати російському президенту Путіну, що західні держави не збираються відмовлятися від свого доступу до цих вод, розповіли джерела на умовах анонімності.
Німецький лідер відмовилася, стверджують вони, пославшись на застереження президента України Петра Порошенка.
Меркель наголосила, що вона не проти разом із Францією скерувати кораблі в Керченську протоку, однак президент Порошенко, за її словами, сказав, що цього одноразового маневру буде недостатньо для вирішення проблеми. Порошенко хоче знайти способи, щоб протока постійно залишалася доступною для всіх кораблів, сказала Меркель.
Франція назвала план США «непотрібною провокацією» і теж відмовилася брати участь у ньому.
Зустріч американського віце-президента з Меркель в готелі Bayerischer Hof в Мюнхені відбулася після виступу Меркель на конференції з безпеки. Одна з тем, які підняла Меркель в своїй промові, були «агресивні і скоординовані дипломатичні дії США», спрямовані на зупинку будівництва російського газопроводу «Північний потік-2». За словами наближених до Меркель людей, це було одним з факторів, чому канцлер відмовилася від пропозиції США в Мюнхені.
Також видання зазначає, що військово-морська операція в районі Керченської протоки повинна мати і юридичне обґрунтування – договір між Росією і Україною від 2003 року визначає, що Азовське море є «внутрішньою» водоймою, а це означає, що стороння військова присутність повинна мати згоду як Києва, так і Москви.
Нагадаємо, США направили есмінець «Дональд Кук» в Чорне море, оголосивши, що сили НАТО і США посилили свою присутність, щоб послати сигнал Путіну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].