Трамп планує виділити $8,6 млрд на зведення прикордонної стіни з Мексикою у бюджеті на 2020 рік – ЗМІ

Трамп планує виділити $8,6 млрд на зведення прикордонної стіни з Мексикою у бюджеті на 2020 рік – ЗМІ

США загрожує новий «шатдаун», якщо бюджет на 2020 рік не буде прийняло до 1 жовтня цього року

Трамп планує виділити $8,6 млрд на зведення прикордонної стіни з Мексикою у бюджеті на 2020 рік – ЗМІ
Дональд Трамп, президент США
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп має намір у понеділок, 11 березня, звернутися до Конгресу із запитом про виділення додаткових $8,6 млрд на будівництво обіцяної ним стіни вздовж кордону з Мексикою. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, яким відомий майбутній запит президента.

Нова пропозиція Трампа передбачає виділення $5 млрд доларів з бюджету Міністерства внутрішньої безпеки і $3,6 млрд доларів – з бюджету Пентагону.

«Ця сума ушестеро перевищує виділені Конгресом кошти протягом двох останніх років і на 6% більше тієї суми, яку Трамп планував витратити після введення режиму надзвичайної ситуації», – йдеться в повідомленні.

Крім того, передбачається залучити понад 2800 працівників правоохоронних та інших органів для посилення безпеки кордону, а також 100 судових груп для розгляду імміграційних справ.

Втім видання зазначає, що оскільки у Палаті представників більшість мають демократи, ініціатива президента матиме мало шансів.

Представники Демократичної партії в Палаті представників заявили, що минулого року, коли Конгрес відмовився фінансувати будівництво стіни, а відтак був оголошений «шатдаун», Трамп «був змушений визнати поразку та відкрити уряд».

«Те ж саме повторюватиметься, якщо він спробує це знову. Ми сподіваємося, що він отримав урок», – підкреслили вони.

Зазначається, що бюджет на 2020 фінансовий рік має бути затверджений до 1 жовтня цього року. Якщо цього не станеться, в країні знову буде оголошено «шатдаун».

Нагадаємо: 15 лютого президент США Дональд Трамп офіційно оголосив надзвичайний стан на кордоні з Мексикою, щоб отримати доступ до мільярдів доларів для будівництва прикордонної стіни, які Конгрес раніше відмовився надати йому. Цьому рішенню президента передувала тривала суперечка з Конгресом США навколо цього питання, що вилилася, зокрема, у найдовший «шатдаун» в історії країни.

27 лютого Палата представників американського Конгресу прийняла більшістю голосів резолюцію, яка блокує указ президента Трампа про введення надзвичайної ситуації в країні та отримання мільярдів доларів на будівництво прикордонної стіни.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло