Іран втратив $10 млрд доходів від продажу нафти через санкції США

Іран втратив $10 млрд доходів від продажу нафти через санкції США

Близькосхідна країні втрачає 1,5 млн нафти щодня

Іран втратив $10 млрд доходів від продажу нафти через санкції США
фото Shutterstock

Після того, як США запровадили санкції проти Ірану, останній втрачає щодня видобуток 1,5 млн барелів нафти, заявив спецпредставник США по Ірану Браян Хук на енергетичній конференції CERAWeek в Х'юстоні, передає Reuters.

«Ми зменшили на 1,5 млн барелів нафти той рівень видобутку, який був у Ірану раніше. Це позбавило режим приблизно $10 млрд доходів. Це дуже суттєво», – зазначив Хук.

У лютому ц.р. в Ірані видобувалося близько 1,1 млн барелів на добу, а іноді й нижче 1 млн – це вдвічі менше, ніж у січні, зазначив Хук.

У Держдепі США вважають, що експорт нафти з Ірану повинен скоротитися ще на 45%, або на 500-600 тисяч барелів на добу, щоб економіка досягла точки неповернення.

«Президент США сказав, що необхідний максимальний економічний тиск на Іран. Ця політика не змінилася», – заявив Хук.

Раніше США зробили виключення для восьми країн, дозволивши їм до травня цього року імпортувати іранську нафту в певних обсягах – це було зроблено для того, щоб не викликати шок на нафтових ринках.

Тому, за словами Хука, США не зможуть досягти повного припинення експорту нафти з Ірану.

«Ми продовжимо це балансування», – сказав спецпредставник США.

Нагадаємо,  Трамп у травні минулого року заявив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном і відновлюють всі санкції проти Тегерана, в тому числі по відношенню до інших країн, які підтримують економічне співробітництво з Іраном.

Нагадаємо, три країни ЄС створили компанію-посередника, яка дозволить торгувати з Іраном, хоча ця схема не захистить європейські компанії від санкцій США.

Раніше Держдеп США заявив, що європейські компанії, які не будуть дотримуватися санкцій, введених Сполученими Штатами проти Ірану, ризикують втратити доступ до фінансової системи США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті