Державіаслужба України призупинила польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX

Державіаслужба України призупинила польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX

Некомерційна експлуатація, зокрема, перегінні польоти не входять до сфери дії цього рішення Державіаслужби

Державіаслужба України призупинила польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX
Фото: pixabay

Державна авіаційна служба України у зв'язку з катастрофами літаків Boeing 737-8 MAX, точні причини яких ще розслідуються, вирішила призупинити польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX в Україні, передає Інтерфакс-Україна.

«З дати і часу видання цього рішення забороняються польоти на літаках Boeing 737-8 MAX або Boeing 737-9 MAX до, в межах, з або над територією України», – йдеться в документі на сайті відомства.

У ньому уточнюється, що заборона починає діяти з 18:00 київського часу або 16:00 UTC, 13 березня 2019 року.
У той же час некомерційна експлуатація (наприклад, перегінні польоти) не входять до сфери дії цього рішення Державіаслужби, і окремі дозволи на виконання польотів з території України узгоджуються з відомством.

Державіаслужба вказує, що раніше Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) вирішило видати аварійну директиву льотної придатності і призупинити комерційні транспортні перевезення двох зазначених вище моделей літака зазначених вище до, в межах або з території, зазначеної в положеннях Угоди про ЄС.

Нагадаємо: літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби в Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: в кінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав в море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що знаходилися на борту

Тимчасова заборона на польоти авіалайнерів Boeing-737 серій Max 8 і Max 9 була введена в ЄС, Китаї, Ефіопії, Великобританії, Австралії, Омані, Індії, Єгипті, Лівані, ОАЕ.

Раніше на заводі Boeing в Рентоні (штат Вашингтон, США) завершили складання першого Boeing 737 MAX 8 для авіакомпанії МАУ.

Як писав Mind, поставка літаків відбудеться на умовах операційного лізингу. Сумму угоди компанії не розголошують.

У свою чергу авіакомпанія МАУ повідоміла, що допустить до експлуатації цей літак лише в разі його відповідності всім вимогам безпеки, підтвердженим США, ЄС та Україною.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло