Державіаслужба України призупинила польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX
Некомерційна експлуатація, зокрема, перегінні польоти не входять до сфери дії цього рішення Державіаслужби

Державна авіаційна служба України у зв'язку з катастрофами літаків Boeing 737-8 MAX, точні причини яких ще розслідуються, вирішила призупинити польоти Boeing 737-8 MAX і 737-9 MAX в Україні, передає Інтерфакс-Україна.
«З дати і часу видання цього рішення забороняються польоти на літаках Boeing 737-8 MAX або Boeing 737-9 MAX до, в межах, з або над територією України», – йдеться в документі на сайті відомства.
У ньому уточнюється, що заборона починає діяти з 18:00 київського часу або 16:00 UTC, 13 березня 2019 року.
У той же час некомерційна експлуатація (наприклад, перегінні польоти) не входять до сфери дії цього рішення Державіаслужби, і окремі дозволи на виконання польотів з території України узгоджуються з відомством.
Державіаслужба вказує, що раніше Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) вирішило видати аварійну директиву льотної придатності і призупинити комерційні транспортні перевезення двох зазначених вище моделей літака зазначених вище до, в межах або з території, зазначеної в положеннях Угоди про ЄС.
Нагадаємо: літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби в Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: в кінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав в море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що знаходилися на борту
Тимчасова заборона на польоти авіалайнерів Boeing-737 серій Max 8 і Max 9 була введена в ЄС, Китаї, Ефіопії, Великобританії, Австралії, Омані, Індії, Єгипті, Лівані, ОАЕ.
Раніше на заводі Boeing в Рентоні (штат Вашингтон, США) завершили складання першого Boeing 737 MAX 8 для авіакомпанії МАУ.
Як писав Mind, поставка літаків відбудеться на умовах операційного лізингу. Сумму угоди компанії не розголошують.
У свою чергу авіакомпанія МАУ повідоміла, що допустить до експлуатації цей літак лише в разі його відповідності всім вимогам безпеки, підтвердженим США, ЄС та Україною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].